Šorīt Latvijā apledojuši ceļi

Photo by Martin Robles on Unsplash

VAS Latvijas Valsts ceļi informē, ka šonakt vietām gaisa temperatūra pazeminājās zem nulles, tāpēc uz autoceļiem ir izveidojies apledojums. Apledojums īpaši var veidoties uz autoceļiem, kas iet cauri mežiem vai gar ūdenstilpnēm, kā arī uz tiltiem un pārvadiem.

Šorīt braukšanas apstākļi ir apgrūtināti sekojošos ceļa posmos:
• Aizkraukle, Jēkabpils, Līvāni (A6);
• Jēkabpils, Varakļāni (A13);
• Madona – Gulbene (P37);
• Gulbene – Balvi - Viļaka (P35);
• Smiltene – Gulbene (P27);

Ziemas sezonā aicinām autovadītājus būt īpaši uzmanīgiem uz ceļa, izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot piesardzīgu distanci. Mainīgos laika apstākļos uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. Tāpēc visām šīm kustībām nevajadzētu būt straujām. 

VAS Latvijas Valsts ceļi autobraucējus informēt par visiem sarežģījumiem, kas rodas valsts autoceļu tīklā – apledojums un sniega sanesumi, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, gan VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un aplikācijā Waze.


Atgādinām, ka ziemas riepas ir obligātas no 1. decembra! Ja tas vēl nav izdarīts, ieplāno autoservisa apmeklējumu jau šodien!