Stādām narcises un hiacintes!

Narcises un hiacintes, Photo by Aubrey Odom on Unsplash

Pavasaris daudziem saistās ar ziedošām sniegpulkstenītēm, narcisēm, tulpēm. Lai šī ziedēšana varētu notikt, rudenī ir jāstāda ziedošās sīpolpuķes, kas mūs priecēs pavasarī.

Jau no augusta beigām var stādīt narcises, taču to droši vari darīt arī septembrī un pat oktobrī.  Narcise vislabāk augs saulainā vietā. Sīpolus stāda dziļumā, kas 2-3 reizes pārsniedz paša sīpola izmērus. Pirms stādīšanas pārliecinies, ka sīpoli ir sausi, tiem nav sēnīšu vai pelējuma pazīmju. Augsnei ir jābūt ar labu ūdens drenāžu. Ja vietā, kur vēlies stādīt narcises, ir tendence krāties mitrumam, tad pirms katra stāda ievietošanas bedrītē vari pabērt apakšā nedaudz smilšu vai putraimu, kas palīdzēs ūdenim labāk notecēt no sīpoliem un novērsīs to puvi.

Hiacintes stāda septembra otrajā pusē, kā arī oktobra sākumā. Ja vasaras karstums izraisa sīpolu miegu, tad ridens atdzišana rosina sīpolu sakņu augšanu. Stādi sīpolus aptuveni  15 cm attālumā vienu no otra saulainā vietā. Vēlams pirms ziemas pārsegt augus ar kūdru, lai tie labāk pārziemo.

Tulpes – septembrī vēl tikai vari noskatīt auga vietu, bet tulpes stādīsim vēlāk – oktobrī.

Izlasi arī: