Vārdi, ko katrs viesnīcnieks vēlētos redzēt atsauksmēs

photo by Engin Akyrt, pexels.co

“…bija tik labi, ka nepametām viesnīcas numuriņu vairākas dienas”,   “… jutāmies šeit kā mājās”, “.. lija lietus, tādēļ plānotās ekskursijas atcēlās, bet viesnīcas serviss un komforts to visu kompensēja, paldies! Brauksim atkal…”  

Šādas atsauksmes viesu grāmatās ir medusmaize viesmīlības nozarē strādājošajiem, jo ikviens vēlas panākt, lai Tu justos lieliski. Skaists interjers ar oriģinālu dizainu, apreibinošām smaržām, diskrētu apkārtējās vides apgaismojumu, jautru personālu, skaistumkopšanas un veselības uzlabošanas procedūras... Izmitināšanas nodrošināšana nekad nav tikai rūpēties par pamatvajadzībām. Tas ir daudz vairāk. Izcilās viesnīcas to zina.

Arī atvaļinājumos – neslēpsim, ne vienmēr esam enerģijas pilni uzsākt galvu reibinošu skrējienu pa apskates vietām. Reizēm ir nepieciešams vienkārši restarts - atpūta, izgulēšanās, pāris dienu miera pirms atkal esi gatavs doties ielās. Tādēļ nereti ceļotāji izvēlas viesnīcas, viesu namus, kūrortus, kuros viss iekļauts un nav nepieciešams iziet no teritorijas. Un šeit nav runa tikai par silto zemju kūrortiem.

Apmeklētāju prasības pēc viesnīcu aprīkojuma un mūsdienīga, ērta iekārtojuma kļūst arvien nozīmīgākas, jo pieaug arī biznesa ceļotāju skaits, tādēļ viesmīlības nozarē ir būtiski parūpēties par maksimāli ērti aprīkotiem numuriņiem ar pilnu servisu, minibāru, ledusskapi, seifu – personīgo vērtīgo lietu uzglabāšanai… Tas viss palīdzēs saglabāt darba un privātās dzīves līdzsvaru biznesa brauciena laikā.

Interesanti, ka tādas mūsdienās nu jau par ikdienas nepieciešamību kļuvušas lietas kā ledusskapis vai seifs drošībai joprojām asociējas tikai ar papildus ekstru viesnīcas numuriņā. Taču patiesībā ir virkne ekonomisko un taupīgo ceļotāju, kas dodas ekonomiskajos braucienos un nevēlas piemaksāt par papildus ērtībām – apmeklēt dārgus restorānus utt. – ir svarīgi, lai viņu naktsmītne spētu nodrošināt apstākļus, kas ļaus sava ceļojuma laikā, piemēram, iegādāties produktus vakariņām numurā un uzglabāt mazā mini ledusskapī, tējkannu utt.…Arī ekonomiskās klases viesnīcās vajadzētu aprīkojumā ietvert seifu naudas uzglabāšanai un apmeklētāju drošībai. Ļoti iespējams, ka ar šiem nelielajiem tehniskajiem uzlabojumiem tieši ir jāsāk un tikai pēc tam jādomā par jaunu ēku, aizkariem utt.

Katra ceļojuma vai brauciena mērķi un intereses, un vajadzības ir dažādas, taču viens ir skaidrs – ja es varu pavadīt viesnīcā laiku, neizjūtot nekādu vajadzību pamest tās telpas – tas liecina, ka naktsmītne ir bijusi līmenī!

… Un patiesībā – nav pat vajadzīgs atvaļinājums, tāpat - nav jābūt miljonāram, lai  vienkārši baudītu dzīvi un tās kvalitāti. Un ir daži sīkumi, kas to spēj pastiprināt – elegants un atturīgs interjers, neliela vīna kolekcija pašam savā minibārā… utt. Tās ir nelielas nianses, kas palīdz izgaršot dzīvi. …Padomā par to!