10 aktuāli jautājumi pirms peldbaseina izbūves

pexels.com

Personīgais peldbaseins ir lieliska iespēja baudīt veselīgas un atsvaidzinošas peldes regulāri. Pats svarīgākais posms peldbaseina izbūvē ir sagatavošanās - tāpēc, pirms darbu uzsākšanas, svarīgi rast atbildes uz šiem 10 jautājumiem:

1. Kādam mērķim baseins ir paredzēts?

Jebkura veiksmīga dizaina priekšnoteikums ir formas atbilstība tām funkcijām, kas objektam jāpilda . Būtiski izvērtēt, kā tieši paredzēts baseinu izmantot – sportiskām peldēm vai mierīgai atpūtai.

2. Kas baseinu izmantos?

Baseins, kas domāts arī bērniem un peldētnepratējiem būs pilnīgi atšķirīgs no baseina, kas domāts tikai pieaugušajiem peldētājiem.

3. Vai mans pagalms ir piemērots baseina izbūvei?

Daudzi celtnieki iesaka veikt augsnes testus, lai saprastu kāda ir zemes struktūra – smilšaina, akmeņaina vai ar augstu gruntsūdens līmeni, lai paredzētu iespējamās problēmas un izmaksas.

4. Kurā vietā tieši baseins atradīsies?

Nepieciešams izpētīt zonējumu un apbūves tiesības savā īpašumā, kā arī pārliecināties, lai baseins neatrastos tiešā gāzes cauruļu, elektrības vadu un komunikācijas kabeļu tuvumā. Jāapsver arī veids kā cilvēki nonāks līdz baseinam un varēs tajā izkāpt un iekāpt. Tāpat būtiski ir izvēlēties vietu, kas ir maksimāli saulaina, bet ne vējaina, jo vējš veicinās siltuma zudumu un iztvaikošanu.

5. Kāda būs baseina forma un kādā stilā tas tiks veidots?

Ir svarīgi, lai baseins stilistiski veiksmīgi iekļautos kopējā ainavā un būtu saskaņots ar mājas arhitektūru.

6. Kādas funkcijas baseinā tiks ierīkotas?

Lai palielinātu prieku no baseina izmantošanas, iespējams iebūvēt gaismas, audio ierīces, pretstraumes un citas interesantas funkcijas.

7. Kādas vēl iekārtas un aprīkojums ir paredzēts baseina zonā?

 Pat ja šobrīd tam nav paredzēti līdzekļi un izbūve netiks uzreiz realizēta, ir svarīgi uz lietām skatīties perspektīvā un ieplānot vietu nākotnes iecerēm, piemēram, āra dušai, baseina namiņam, ugunskura un grilēšanas vietai, āra virtuvei, bāra zonai ar leti, bērnu rotaļu laukumam.

8. Kādus materiālus paredzēts izmantot?

Mūsdienās pieejamas dažādu krāsu flīzes ar interesantām virsmām, iespējamas arī flīžu un stikla mozaīkas, kas palīdzēs peldbaseina dizainu padarīt unikālu.

9.  Kā tiks organizēta baseina apkope?

Tīrības uzturēšanai baseinā būs nepieciešams veltīt laiku un enerģiju, tāpēc jau būvēšanas laikā iespējams padomāt par energoefektivitāti, izvēloties maināma ātruma sūkņus, lielākas caurules un atbilstošus filtrus.

“Baltijas baseini” piedāvā īpašas virsbaseina polikarbonāta konstrukcijas, kas palīdzēs ūdeni baseinā uzturēt tīru, pasargājot to no lietus un apkārtējās vides piesārņojuma.

10. Kam tiks uzticēta baseina izbūve?

“Baltijas Baseini” ir viena no vadošajām privāto un publisko baseinu piegādes un montāžas firmām Latvijā. Uzņēmums piedāvā peldbaseinu un dekoratīvos baseinu aprīkojumu un iekārtas, saunas, tvaika pirtis, infrasarkano staru kabīnes un hidromasāžas vannas. Pie “Baltijas Baseini” būs iespējams atrast arī  ūdens dezinfekcijas un apkopes līdzekļus, mitruma kontroles iekārtas un visu pārējo, kas nepieciešams patīkamai atpūtai.