10 iemesli izvēlēties metāla jumta segumu

Photo by Jukka Heinovirta on Unsplash

Domājot par jaunu jumta segumu, ir jāizvērtē virkne dažādu parametru, lai varētu izvēlēties savām vajadzībām un iespējām atbilstošāko jumta segumu, piemēram - Kā jumts iekļausies mājas dizainā? Vai tas nebūs pārāk smags? Kādas ir iespējas iestrādāt jumta logus? Cik ilgmūžīgs būs izvēlētais jumta seguma materiāls? - un vēl virkne citu jautājumu. Apzināties ieguvumus ir ļoti svarīgi, tādēļ sadarbībā ar “Borga Jumti”  esam apkopojuši 10 svarīgākās lietas, kas piemīt metāla jumtiem!

  1. Tērauda jumtu dizains ir daudzveidīgs. Mūsdienās iespējams izvēlēties no plaša jumta profilu, krāsu un virsējā pārklājuma klāsta.
  2. Jumta vai griestu siltinājums atbilstoši būvnormatīviem būs arī izcils skaņas izolators. Un ja izvēlētā seguma biezums nebūs mazāks par 0,50mm un materiāls tiks ieklāts atbilstoši instruktāžai, tad lietus laikā troksnis nav lielāks, kā citu jumta segumu gadījumā.
  3. Kvalitatīvs tērauda jumts kalpos ilgāk, kā cita veida jumta segumi, tāpēc tā ir labākā ilgtermiņa izvēle. Iespējams iegādāties jumta segumu pat ar 50 gadu garantiju.
  4. Metāla jumtu iespējams pielāgot tehniski sarežģītām jumtu konstrukcijām sākot pat no 8⁰, kā arī tas ir piemērots atvieglotām konstrukcijām.
  5. Tērauda jumtu segumi atšķiras ar profiliem. Profilus iespējams pielāgot, lai nodrošinātu dažādus vizuālos risinājumus. Ņemot vērā skārda lokšņu specifiku, jumts būs ar minimāliem lokšņu pārlaidumiem un blīviem un drošiem pieslēgumiem gan korēs, gan iekšējās satecēs.
  6. Metāla jumta īpašnieki no ražotājiem saņems divu veidu garantijas – estētisko un tehnisko. Tas nozīmē, ka uzreiz zināsiet, cik ilgi jumts būs vizuāli pievilcīgs un cik ilgi jumts tehniski pildīs savu funkciju.
  7. Salīdzinājumā ar citiem jumtiem, tērauda jumta svars ir līdz pat 10 reizēm mazāks.
  8. Jumtiem, kas slīpāki par 20⁰, netiek rēķināta sniega slodze, jo uz metāla jumta seguma sniegs ilgstoši neturas. Tas ļauj ievērojami samazināt slodzes uz sienām un pamatiem.
  9. Tērauda jumtu uzstādīšana ir ļoti ātra, jo loksnes tiks izgatavotas klientam nepieciešamajā garumā. Tas ļaus ietaupīt naudu uz uzstādīšanas izmaksu un materiāliem uz samazināto savstarpējo lokšņu pārlaiduma rēķina.
  10. Metāla jumta segums atbilst A klases ugunsdrošības līmenim. Tas ir augstākais līmenis, kas ir labākais drošības rādītājs.

Ja tev ir radušies jautājumi par tērauda jumta segumu, vai plāno tā iegādi, ieskaties “Borga” piedāvājumā vai sazinies ar speciālistiem, zvanot uz 26397354.