10 lietas, par ko jābeidz raizēties jaunajā gadā

Photo by Artem Bali on Unsplash

Trauksme, stress, izdegšana vai veģetatīvā distonija ir pierasti ikdienas sabiedrotie lielai daļai cilvēku. Jo ilgāk dzīvo, jo vairāk saproti, ka dažādas ķibeles atgadīsies regulāri un vienīgais, ko patiešām vari ietekmēt ir tava attieksme un veids, kā konkrēto situāciju uztver.

Lai iegūtu un saglabātu iekšēju mieru, beidz domāt un uztraukties par:

1.  Ko citi par tevi domā

Kad tev rūp, ko par tevi domā vai saka, tu neviļus kļūsti par tēlu, kas savu dzīvi dzīvo, lai atstātu labu priekšstatu citu acīs. Jo mazāk tavas izpausmes būs atkarīgas no nosodošā “pīļu dīķa” viedokļa, jo vairāk izkopsi sevi kā personību. Kā teicis Holivudas aktieris Džonijs Deps: “Vienkārši turpini iet uz priekšu un nepievērs uzmanību, ko citi domā. Dari to, ka kas tevi ir jādara. Pašam priekš sevis.”

2.  Nepieciešamību pēc ideālām ķermeņa aprisēm

Lielākoties ideāls, pēc kura tiecamies, ir mārketinga triks, kas panākts ar apgaismojuma, stilistu, grimētāju un bilžu apstrādes programmu palīdzību, radot ilūziju, kas dabā neeksistē. Rūpējies par savu ķermeni, dzīvo veselīgi, bet pieņem arī savas tā sauktās nepilnības.

3.       Pagātni

Pat ja pagātnē notikušo nav viegli aizmirst, tur neko vairs nav iespējams mainīt. Piedod sev, atstāj bijušo aiz muguras un dzīvo šodienā.

4.       Baumām un skaudību

Mēs katrs pats zinām, cik daudz esam strādājuši, lai sasniegtu to, kas mums ir, un gūtu panākumus. Nav jāklausās skauģos un vēl svarīgāk – nav pašam jākļūst par tādu.

5.  Citu cilvēku piekrišanu

Nav jābaidās jautāt padomu vai viedokli, bet tavai rīcībai nekad nevajadzētu būt atkarīgai no tā, vai citi ideju uzskata par lielisku vai nē. Grāmatas The Subtile Art of Not Giving a F.ck autors Marks Mansons atzīst: “ Savā dzīvē esmu pārdzīvojis par daudziem cilvēkiem un daudzām lietām. Tajā pašā laikā, es arī neesmu pārdzīvojis par daudziem cilvēkiem un daudzām lietām. Un tieši tas, par ko neesmu uztraucies, ir radījis vislielāko atšķirību.”

6.  Negatīviem un toksiskiem cilvēkiem

Prasme nospraust robežas un nepielaist sev klāt cilvēkus, kas vienkārši vēlas izsūkt tavu enerģiju ar savām žēlabām, ir ārkārtīgi noderīga ikvienam, kas vēlas dzīvot mierā un haromijā.

7.  Kļūdām un neveiksmēm

Pieņemt jebkuru neizdošanos ir grūti, bet tā ir daļa no mācību procesa. Pārdzīvošana par neveiksmēm nekādā veidā tās nepadarīs par nebijušām.

8. Atzinību sociālajos tīklos

Dalīties ar attēliem vai saturu ir viena lieta, bet koncentrēties uz to, cik daudz “patīk” ir saņemts un par cik pieaudzis tavs sekotāju vai “draugu” skaits ir diezgan muļķīgi.

9.  Materiālām vērtībām

Mūziķis Bobs Mārlijs, atbildot uz žurnālista jautājumiem, vai viņš ir bagāts, vaiviņam pieder daudz īpašumu un ir daudz naudas bankas kontā, vien atteica: “Vai īpašumi padara tevi bagātu? Nē, man nepieder tāda veida bagātības. Mana bagātība ir dzīve…mūžīgi.” Tāpēc tik daudz nedomā par to, ko vēl vajadzētu nopirkt un cik daudz naudas nopelnīt, ja tas rada vairāk stresa kā prieka.

10.   “Ja nu…”

Nemitīga uztraukšanās par to, ka kaut kas var pēkšņi atgadīties, ārkārtīgi laupa enerģiju. Turklāt mēs nevaram paredzēt nākotni, varam tikai darīt visu, kas ir mūsu spēkos, lai ietekmētu tagadni un justos labi konkrētajā brīdī.