12 biežāk uzdotākie jautājumi par logiem, to veidiem, uzstādīšanu un kopšanu

Logs (Image by LUM3N from Pixabay)

Kad mums iztrūkst nepieciešamo zināšanu kādā jautājumā, pirmā lieta, ko mūsdienās darām, ir ierakstam mums interesējošo Google.com un meklējam atbildes tīmeklī. Lūk, atbildes uz biežāk uzdotākajiem jautājumi par logiem un durvīm, to izvēli, uzstādīšanu un montāžu.

Kāda materiāla logus labāk izvēlēties?

Ir 3 veidu logi - PVC logi, koka logi un alumīnija logi. Pieejamo materiālu un risinājumu klāsts var radīt apjukumu, tādēļ mēs lūdzām speciālistus paskaidrot biežāk izmantoto – PVC, alumīnija un koka – logu īpatnības. Speciālistu viedokli vari izlasīt šajā rakstā – “Kāda materiāla logus labāk izvēlēties”.

Savukārt šajā rakstā lasi, kādas ir pircēju biežāk pieļautās kļūdas, izvēloties logus, un ko pircēji parasti nezina par logiem.

Kas ir PVC jeb plastmasas logi?

Jautājumu par PVC plastmasas logiem ir tiešām daudz: kas tie tādi ir, kādus labāk izvēlēties, kādas ir to priekšrocības, vai siltumizolācija tiem patiesi ir laba, cik ilga ir PVC logu garantija, kādu stikla paketi labāk tiem izmantot, utt. Visu šo jautājumu atbildes vari atrast mūsu rakstā “Kas jāzina par PVC plastmasas logiem”.

Kādas ir plastmasas logu priekšrocības?

Ņemot vērā to, ka piedāvājums logu nozarē ir patiešām plašs, pirms izvēles izdarīšanas ir jāveic izpēte. PVC jeb plastmasas logi ir vieni no populārākajiem logu veidiem, tāpēc ir svarīgi uzzināt, kādas ir to priekšrocības, salīdzinot ar citiem veidiem, un kā ir trūkumi. To lasi rakstā “Kādas ir plastmasas logu priekšrocības?” un pieņem lēmumu, kas balstīts uz faktiem.

Kas jāzina, iegādājoties PVC logu?

Vēl viens aktuāls jautājums pirms logu iegādes. Pasūtot PVC logus, jāņem vērā trīs lietas, kas ir labu logu pamatā: loga profilam jeb rāmim ir jābūt izturīgam, stikla paketei – siltumizturīgai un skaņu izolējošai, bet loga furnitūrai – uzticama zīmola ražojumam. Šeit arī video, kurā tas viss paskaidrots vairāk.

Mīti par PVC logiem

Par PVC logiem pastāv vairāki mīti un to patiesība bieži vien tiek pārbaudīta internetā, piemēram, vai plastikāta logi ir auksti, vai tiesa, ka tiem ir īss kalpošanas laiks, vai PVC logi ir toksiski un kaitīgi dabai un cilvēka veselībai? Atbildes uz šiem jautājumiem lasi šajā rakstā. Starp citu, ļoti izplatīts mīts ir arī par to, ka logi ir jāmaina pavasarī vai vasarā, kad ārā ir silts. Patiesībā logus var mainīt arī ziemā un ir vairāki iemesli, kāpēc to ir pat ieteicams darīt. Vairāk par to lasi rakstā “Logu maiņas un labošanas darbi ziemā”.

Kas jāzina par koka logiem?

Koka logi mūsdienās kļūst aizvien populārāki, jo mājokļa interjeru padara ekoloģiskāku, dabīgāku un mājīgāku. Kāpēc izvēlēties koka logus, kam pievērst uzmanību tos izvēloties un citus svarīgus aspektus par koka logiem lasi rakstā “Koka logi - tuvāk dabai!”.

Kas jāievēro pirms un pēc jaunu logu ielikšanas?

Pat tad, ja logu nomaiņu uztici profesionāļiem, katram pašam ir jāseko līdzi logu nomaiņas procesa, jo tikai tādā veidā varēsi būt drošs par padarītā darba kvalitāti un logu ilgu kalpošanu. Pirms un pēc jaunu logu ielikšanas ir svarīgi veikt pāris sagatavošanās darbus, kā arī ir jāatceras par pāris lietām gan logu iegādes brīdī, gan montāžā. Par to vairāk uzzini padomos “Kas jāievēro pirms un pēc jaunu logu ielikšanas”.

Kā zināt, vai logi ielikti kvalitatīvi?

Ja vēlies pats pārliecināties, vai logu montāža veikta kvalitatīvi, vari veikt 5 mazas pārbaudes paša spēkiem. Nekvalitatīvi ielikts logs var radīt siltumizolācijas problēmas un mitrumu, tāpēc nekautrējies vērot logu nomaiņas procesu un pārbaudīt meistara darbu.

Kā veikt logu siltināšanu?

Līdz ar rudens iestāšanos, aktualizējas jautājums par logu siltināšanu. Īpaši aktuāli tas ir mājokļos, kur logi ir uzstādīti pirms vairākiem gadu desmitiem un tagad to kvalitāte un siltumnoturība ir būtiski samazinājusies. Praktiskus ieteikumus un speciālistu padomus lasi rakstā “Kāpēc nepieciešams siltināt logus un durvis?” un “Kā siltināt logus, ja no tiem pūš vējš?”

Kur meklēt insektu jeb moskītu tīklu?

Jautājums, kas kļūst aktuāls līdz ar pavasara iestāšanos un aktīvo kukaiņu laiku vasaras sākumā, bet vai zināji, ka insektu jeb moskītu tīkls pasargā ne tikai no tiem? Tāds ir nepieciešams arī mājdzīvnieku drošībai. Kādu tīklu izvēlēties, kādu labāk izvēlēties un kur tos meklēt lasi rakstā “Žalūzijas, logu un durvju sieti – pret insektiem, gaismu un karstumu”.

Bērnu drošība un logi – kas jāņem vērā?

Bērniem interese par logiem un rotaļām uz palodzes rodas jau pavisam agrā vecumā, tikai bērns nemāk novērtēt augstuma radīto bīstamību. Tieši tāpēc vecākiem ir jābūt atbildīgiem un jārūpējas par bērniem drošiem logiem. Šeit lasi, kādi ir bērnam droši logi un kādu bērnu drošības furnitūru iespējams iegādāties.

Kā panākt, lai logi spīd un laistās?

Bez logu uzstādīšanas un montāžas, ikdienā ir svarīga arī to kopšana. Rakstā “Kā panākt, lai logi spīd un laistās” uzzināsi, kā vislabāk veikt logu mazgāšanu, kādas ir iedarbīgākās tautas metodes logu mazgāšanā, kā notīrīt līmes paliekas no stikliem un citus noderīgus padomus.