15 noteikumi, kas jāievēro Šrilankā

pixabay.com

Šrilanka ir populāra ar saviem tempļiem, budismu un neskaitāmajām Budas statujām, un cieņu pret savu valsti, kultūru un reliģiju. Valsts, kurā aizmirsties un tajā pašā laikā – atrast sevi un savu patieso būtību. Eksotiskas pludmales, draudzīgi cilvēki, neredzēti augi un dzīvnieki – tā ir tikai daļa no šīs brīnišķīgās salas!

Vienīgais, kas varētu izbojāt ceļojumu, ir nepatīkami starpgadījumi, kas varētu rasties starp tevi un vietējiem, tāpēc jau laikus nepieciešams noskaidrot kā uzvesties Šrilankā! Esam sagatavojuši 15 lietas, kas jāņem vērā uz skaistās salas!

 1. Respektē vietējo reliģiju – budismu!
 2. Sievietēm aizliegts pieskarties mūkiem!
 3. Vīrieši drīkst pieskarties mūkiem, taču tas nav ieteicams. Galvai pieskarties ir aizliegts!
 4. Novelc apavus, kad esi templī!
 5. Neuzgriez muguru Budas statujai! (arī, ja uzņem bildi ar to, tavai sejai jābūt pavērstai pretī Budas sejai) Un izvairies no apģērba ar Budas apdruku!
 6. Esi uzmanīgs no “pieklājīgiem žestiem”! Lai gan varētu šķist, ka rokas padošana, nokritušas mantas pacelšana vai palīdzība, parādot pareizo ceļu, ir dabīga vietējo pieklājība – tā var izrādīties plānota stratēģija, kā izspiest no tevis naudu, jo par katru laipno žestu, nāksies maksāt.
 7.  Nesalīdzini Šrilanku ar Indiju – tās ir divas atšķirīgas valstis, katra ar savu kultūru!
 8. “Mīlināšanos” atstāj mājām, tomēr, ja vēlies ātri nobučot partneri, nēsā līdzi lietussargu un dari to zem tā.
 9. Jautā atļauju foto uzņemšanai! Piemēram, muzejos, svētvietās vai ar karavīriem– iespējams, attēlus uzņemt nav cienīgi vai nav atļauts, tāpēc pārliecinies, pirms uzņem selfiju.
 10. Ja kāds vietējais māj ar galvu “nē”, tas nozīmē “jā” vai “labi”. Nepārproti komunikāciju – labāk pārliecinies pārjautājot divreiz!
 11. Nedzer krāna ūdeni – tas ir bīstams veselībai, pat priekš zobu tīrīšanas tas nav pietiekami tīrs!
 12. Ēd ar labo roku! Šrilankieši uzskata, ka kreisā roka vienmēr ir netīra, un tā kā viņi ēd izmantojot pirkstus, nevis galda piederumus, maltīte jāietur ar labo roku!
 13. Pārliecinies, ka tuktukā  ir kilometru skaitītājs, kā arī pārliecinies par cenu kilometrā, pirms dodies uz nākamo galamērķi!
 14. Satiksme būs traka! Lielākais negadījumu skaits notiek tieši uz ceļiem, jo braukšanas maniere šajā valstī nav izkopta.
 15. Paņem līdzi kukaiņu atbaidīšanas aerosolu! Lai gan Šrilankā nav izplatīta Malārija, no kukaiņu kodumiem vari saslimt ar Denges drudzi, kas nav patīkams, īpaši atvaļinājuma laikā, tāpēc paķer pāris kukaiņu atvairīšanas flakoniņus līdzi!

Ja esi nolēmis, ka Šrilanka varētu būt nākamais galamērķis uz kuru vēlies doties, izmanto tūrisma operatoru piedāvājumus un dodies izbaudīt fantastisko Šrilanku!