22 lietas, kas jāpatur prātā, plānojot kāzas

Lai gan parasti kāzu sezona sākas jau pavasarī, šogad ilgi valdīja neziņa, cik lielus pasākumus drīkstēs rīkot un kā tas ietekmēs Tavu lielo dienu un tās rīkošanu. Neatkarīgi no tā, vai kāzas plāno jau šovasar vai šoruden, vai tikai nākamgad, un vai tās būs liela kāzu balle, vai maza kāzu ceremoniju pašu tuvāko lokā, ir virkne lietu, kam noteikti jāpievērš uzmanība, lai kāzu diena būtu patiešām izdevusies!

 1. Sastādi budžetu un pieturies pie tā. Izdomā, cik lielas kāzas vēlies, un nekautrējies apjautāties draudzenēm, cik izmaksājušas to kāzas, lai zini, ar ko rēķināties!
 2. Izvērtē prioritātes. Kopā ar topošo vīru apsēdieties un izrunājiet, kas ir jums abiem svarīgākās lietas (3-4 lietas vai notikumi), ko jūs vēlaties kāzās. Tas palīdzēs nepazaudēt šīs dienas jēgu sīkumos.
 3. Nebaidieties stingri pateikt nē tam, ko tiešām nevēlaties savās kāzās! Vecmodīgas tradīcijas, noteikti viesi vai jebkas cits – labāk robežas nospraust laikus, nevis pēdējā brīdī uzklausīt aizvainojumu vai pārmetumus no tuviniekiem.
 4. Izdomā kāzu stilu un tēmu, iedvesmojoties no žurnāliem, Instagram vai Pinterest bilžu galerijām, savas pašas iztēles! Nebaidies būt eklektiska – galvenais, lai jums pašiem patīk! Laikus izvēlēts stils palīdzēs saprast, kādus kāzu dekorus, galda kartes, ielūgumus un citu kāzu atribūtiku pasūtīt.
 5. Sāc plānot! Raksti sarakstus, veido kalendāru un pieraksti idejas vienuviet. Tas palīdzēs noorientēties visā darāmajā.
 6. Iesaisti otro pusi! Kāzas nav tikai sieviešu pasākums, tā ir jūsu abu diena. Neliec viņam justies izstumtam no paša dzīves lielākā notikuma.
 7. Izvēlies datumu un pievērs uzmanību gadalaikam. Varbūt tava iecerētā kāzu stilistika tomēr labāk iederēsies rudenī, nevis vasaras karstumā. Un noteikti padomā, vai izvēlētajā datumā tiks paši svarīgākie viesi.
 8. Izvēlies zu norises vietu. Iespējams, kāzu svinēšana viesu namā vai atpūtas kompleksā novērsīs daudz citu lietu, par ko domāt (piemēram, ēdināšana, viesu nakšņošana) u.tml. Labāk sāc aptaujāt kāzu vietas laikus, lai nepaliec kāzu sezonas vidū bez rezervācijas.
 9. Sāc plānot viesu sarakstu jau laikus, lai to varētu, nevienam vēl nezinot, laikus arī koriģēt saskaņā ar budžetu.
 10. Prasi padomu draugiem. Kādas no apmeklētājām kāzām patika īpaši labi? Padomā, kas tajās bija tik labs, un nebaidies pajautāt, kur pāris iegādājās to, kas tev patika, vai ar ko konsultējās.
 11.  Sadarbojies tikai ar tādiem kāzu rīkotājiem, fotogrāfiem, šuvējiem un citu personālu, kuriem patiešām uzticies. Tā ir tava diena un laba saprašanās ir izdevušos kāzu pamats. Tādēļ arī rūpīgi lasi līgumus, pirms tos paraksti!
 12. Neatstāj kāzu kleitas meklējumus uz pēdējo brīdi, jo tas var būt ļoti ilgs process, līdz tu atrodi savu īsto kleitu. Tiklīdz ir rezervēts datums un kāzu norises vieta, lēnām sāc skatīties salonus un šuvēju piedāvājumus.
 13. Ja rīko lielas kāzas, tad laba ideja ir izveidot kāzu mājaslapu – tādā veidā pamatīgi atvieglojot sev komunikāciju ar kāzu viesiem. Tāpat ir virkne citu digitālo rīku un platformu, ar kuru palīdzību komunicēt, turklāt pirms kāzām noteikti padomā, vai vēlies konkrētu mirkļbirku savu kāzu bildēm sociālajos tīklos un tamlīdzīgi.
 14. Nebaidies sastādīt dāvanu sarakstu vai izdomāt alternatīvu, piemēram, mērķi naudas dāvanām. Laikus sastādīts dāvanu saraksts, īpaši, ja iekārtojat kopējo īpašumu, ietaupīs daudz galvassāpju viesiem, kā arī nepatīkamus pārsteigumus pašiem.
 15. Nedari visu pati! Deleģē uzdevumus cilvēkiem, kam uzticies. Vari ticēt – tev vajadzēs uzticības personu kāzu dienā, jo tev pašai būs citas lietas, par ko domāt, tādēļ labi, ja kāds var parūpēties par dažādiem sīkumiem tavā vietā.
 16. Kā aprēķināt dzērienu daudzumu, kas nepieciešams ielūgto viesu skaitam? Un ko vispār pasniegt kāzās, lai apmierināta būtu ikviena viesa gaume? Izlasi, ko saka rūdīts viesmīlis par kāzu dzērieniem.
 17. Neatstājiet gredzenu izvēli uz pēdējo brīdi! Pat, ja šķiet, ka laulības gredzeni ir visi vienādi, tā nebūt nav un jūsu abu gaumes var stipri atšķirties. Ir svarīgi laikus izvēlēties to, kas patīk abiem.
 18. Ir lietas, ko var izdarīt pašu rokām. Padomā, varbūt ne visu vajag pasūtīt darīt par naudu, bet, piemēram, ielūgumus, kāzu pušķi, kādas dekorācijas vai personiskas piemiņas dāvanas viesiem vari sagatavot savām rokām (protams, ar draugu palīdzību)?
 19. Atceries laikus parūpēties par kāzu transportu. Limuzīns vai vismaz auto ar šoferi jums diviem – tas ir pašsaprotami, bet varbūt ir vērts visus viesus aizvizināt ar autobusu uz kāzu norises vietu? Katrā ziņā, izdomā laikus, kā viesi var nokļūt tavā kāzu vietā un noteikti informē viņus par to.
 20. Tehniskais nodrošinājums… Vai paredzēta balle līdz rītam ar dejām? Neliels koncerts viesiem? Skaistāko jūsu fotogrāfija slaidrāde? Noskaidro, vai nepieciešamais tehniskais nodrošinājums būs uz vietas kāzu norises vietā, vai tas būs jāpasūta atsevišķi!
 21. Arī, ja nolīgstat dīdžeju vai uzticat to darīt draugam, noteikti parūpējies par kāzu pleilisti. Ir dziesmas, kas jums ir īpaši svarīgas? Ir lietas, ko noteikti nevēlies dzirdēt savā kāzu dienā (pat, ja iedzērušais tēvocis to lūgsies dīdžejam ļoti uzstājīgi)? Padomā par to pirms kāzām un dod ziņu atbildīgajam par mūziku.
 22. Noteikti pasaki paldies visiem iesaistītajiem un atceries par būtiskāko – tā ir svētku diena, gan tev, gan kāzu viesiem, nevis darba pienākums ikvienam, kas šajās kāzās nav profesionāls pakalpojuma sniedzējs, tādēļ izturies pret kāzu organizēšanu ar rotaļību, humoru un prieku!