3 iemesli, kāpēc bērnus vest uz dziedāšanas pulciņu

Kad pienācis laiks meklēt nodarbes, kur sūtīt bērnus attīstīties, vecāki nonāk pie neskaitāmiem piedāvājumiem, īpaši jau mūsdienās – māksla, aktiermeistarība, dejošana, dziedāšana, sports un vēl dažādas nodarbes, kur atvasēm ļaut izpausties. Lai neapjuktu piedāvājumā un būtu skaidrs vismaz par kādu no pulciņiem, vērsāmies pie vokāla studijas “Kukaiņi” vadītājas, lai noskaidrotu, kāpēc bērnus vajadzētu vest uz dziedāšanu!

1. Dziedāšana palīdz izpaust emocijas

Kad bērni iemācās vārdus un sāk atcerēties dziesmu tekstus, viņi kļūst daudz brīvāki un ļaujas dziedāšanas priekam, nedomājot par blakuslietām. Viņi ļaujas smaidīt pozitīvu dziesmu laikā, smieties pēc dziesmām un noliet kādu asaru pie bēdīga meldiņa. Emocionalitāte saistīta ar dvēseles atvērtību , ko dod mūzika, dziesmas vārdi un noskaņa. Tā kā bērni ir tie, kas parāda vai dziesma ir patīkama vai nē, pēc viņu vēlmēm arī tiek noteikts, ko bērni konkrētajā dienā dziedās. “Kukaiņos” bērni ir brīvi, vērojamas dažādas sarunas, prieks viņu sejās, un tāpēc pamatā bērni ir tie, kas visbiežāk nosaka to kā dziedāsim un ko dziedāsim.

Dziedāšana un emocionalitāte ikkatrai atvasei nāk par labu, un bērniem, kļūstot lielākiem, ir daudz vieglāk izpaust savas emocijas. Pateicoties tam, bērni, kuri apmeklē mūzikas pulciņus jau kopš mazotnes, ir empātiski un ātri vien uztver apkārt notiekošo un citu emocijas.

2. Dziedāšana ir jautra nodarbe, palīdz socializēties un darboties grupā

Apmeklējot dziedāšanas pulciņus, bērni iepazīstas ar citiem vienaudžiem – notiek socializēšanās, kas īpaši labi palīdz kautrīgajiem bērniem, jo agrāk vai vēlāk, viņiem nākas sadraudzēties ar grupiņas biedriem. Dziedāšanas pulciņos parasti grupas nav lielas, tāpēc ir ļoti vienkārši radīt patīkamu mājīguma sajūtu un iejusties kolektīvā. Bērni jau kopš mazotnes iemācās komandas darbu un izprot, ka grupā ir spēks, jo zina, kā izklausās, kad dzied viens cilvēks, un kā izklausās grupa kopumā. Šis vienojošais faktors paliek ar bērnu apziņā, tāpēc pat pieaugušā vecumā viņiem ir vieglāk sastrādāties grupā, jo viņi to ir darījuši jau kopš pašas bērnības.

3. Neaizmirstama pieredze, ko iegūt var tikai dziedāšanas pulciņā!

“Lai gan varētu šķist, ka dziedāšana ir vienīgā nodarbe, ko bērni dara pulciņā, tā nav,” apgalvo “Kukaiņi” vadītāja. Bērni attīsta dzirdi un muzikalitāti, kas vēlāk palīdz diferencēt skaņas. Pulciņa apmeklētāji darbojas ar mūzikas ābecēm, didaktiskajām spēlēm un notīm plaknē. Tāpat tiek attīstīta kustības un runas prasme, par ko rūpējas atsevišķi skolotāji.

Studijā “Kukaiņi” bērniem ir unikāla iespēja izbaudīt ierakstu studijas burvību un vidi, kā arī uzstāties uz lielās skatuves. 2018. gada maijā tika izdota jau desmitā skaņu plate ar bērnu dziesmām.

Vokāla studija “Kukaiņi” pārstāve gan skaidro, ka patiesībā ir vēl daudzi iemesli, kāpēc bērniņiem vajadzētu apmeklēt dziedāšanas pulciņus, bet tos katrs var uzzināt pats, atvedot savu atvasi un piesakot kādai no grupiņām. Lielākais ieguvums, ko “Kukaiņi” izceļ ir tas, ka bērni jūtas kā mājās un katrs, neatkarīgi no sagatavotības vai dziedātprasmes, atrod savu vietu grupiņā.

Ja arī tu esi nolēmis, ka atvasei pienācis laiks pievērsties kādai jaunai nodarbei, sazinies ar studiju “Kukaiņi” un noskaidro, kad vari vest savu bērnu uz dziedāšanu! Ieskaties – www.kukaini.lv