5 dabīgi mēslojumi istabas augiem

Telpaugu mēslošanai ne vienmēr ir jātērē lieli līdzekļi speciālu augu mēslojumu iegādei. Lieliski pabarot augus var arī ar dažādiem produktiem un to pārpalikumiem. Lūk, 5 dabīgi mēslojumi Taviem telpaugiem!

Cukurūdens

Cukurs garšo ne tikai cilvēkiem, arī augiem tas tīk! Pirms augu laistīšanas, 10 cm diametra podā uz augsnes var izbārstīt 1 tējkaroti cukura vai laistīt augu ar saldūdeni - 1/2 tējkarote cukura uz 1/2 glāzi ūdens. Šāds cukurūdens ļoti patīk kaktusiem!

Rīcineļļa

Krāšņu augu ziedēšanu var panākt, piebarojot tos ar rīcineļļu. 1 tējkarote rīcineļļas jāizšķaida uz 1 l ūdens un jālaista augi ziedpumpuru veidošanas laikā.

“Mizu” mēslojums

Barojošs uzlējums telpaugiem – granātābolu vai citrusaugu mizas aplej ar ūdeni un notur 24h, tad laista telpaugus. Savukārt banānu miza ir bagāta ar kāliju, magniju un fosforu, ko var izmantot pārstādot augu - sīki sakapātu mizu uzber virs drenāžas slāņa, virs tās uzber augsni, kurā stāda augu.

Aspirīns

Aspirīns ne tikai noņem galvassāpes cilvēkiem, bet lieliski uzlabo telpaugu imunitāti! Tos apsmidzina ar šķīdumu - 1 tableti aspirīna izšķīdinātu 1 l ūdens.

Pelni

Koka pelni, kas Tev paliek pēc krāsns vai kamīna kurināšanas, ir lielisks profilaktisks līdzeklis istabas augiem pret dažādām slimībām un insektiem, kā arī darbojas kā barojošs līdzeklis. Šķīduma pagatavošanai 1 ēd.k. koka pelnu aplej ar 1l karsta ūdens un nostādina 1 nedēļu, pa retam apmaisot. Ar šo pelnu šķīdumu istabas augus aplej 1 reizi 10 dienās.

Lasi arī: