5 idejas skaistai foto sienai mājās

Photo by Vladyslav Dukhin from Pexels

Tukšas sienas reizēm mēdz izskatīties pārāk vienmuļas un garlaicīgas, tāpēc cilvēki tās rotā ar krāsainām tapetēm, stencila zīmējumiem vai gleznām. Taču ir vēl viens veids, kā sienas atdzīvināt. Foto salons “EIRO FOTO” stāsta, ka pēdējā laikā novērota tendence, ka cilvēki attīsta ne tikai ierastā formāta – 10x15 cm attēlus, bet gan lielformāta bildes, piemēram, A3 vai A4 izmēra. Izrādās, ka parādījusies jauna mode – cilvēki izkrāšņo sienas ar saviem, ģimenes un draugu attēliem, veidojot kolāžas vai foto sienas. “EIRO FOTO” vēlas mudināt ikvienu turpināt šo trendu, tāpēc ir sagatavojuši pāris idejas, kā realizēt foto sienu.

1. Sadali sienu tematiskos laukumos

Veicot attēlu atlasi, visdrīzāk attapsies, ka tematiski fotogrāfijas atšķirsies viena no otras. Šajā gadījumā vari ar sienas krāsu iezīmēt robežas, lai veidotos  laukumi. Kad tas būs izdarīts, katrā laukumā varēsi likt tematiski līdzīgākos foto – bērnu foto, bildes ar draugiem, kāzu galerija, jaunības dienu atmiņas.

2. No lielākām bildēm uz mazākām (pa vidu lielākās, pa malām - mazākās)

Lielās drukas fotoattēlus piestiprini sienas centrā, apkārt šīm bildēm izkārto vidēja formāta foto un pēc tam mazākā formāta attēlus - tā veidosies apļveida  kompozīcija, kas pa gabalu izskatīsies pievilcīgi.

3. Hronoloģiskā virkne

Vai nu ar sienas krāsu vai ar kādu striķi, ko pielīmē pie sienas, vari veidot tādu kā līniju (līkločos, taisnu, ar asiem stūriem – kā vien vēlies) un izkārtot bildes secīgi pa to pēc uzņemšanas gada un mēneša. Šī ir laba ideja, ja vēlies veidot ģimenes sienu – sākuma ieliekot savu un partnera bērnības bildes, tad pusaudža vecuma foto, tad pirmo kopbildi, saderināšanās fotogrāfiju, vecpuišu/vecmeitu ballītes attēlus, tad kāzu dienas, gaidību procesa un pirmā, otrā, trešā mazuļa sagaidīšanu un ikdienas dzīvi, līdz noslēdziet to ar svaigāko kopbildi. Virkni vari papildināties un bildes mainīt - tāpēc var turpināties mūžīgi līdz sirmam vecumam. Ja vēlies, zem katra attēla vari uzrakstīt konkrētā attēla uzņemšanas datumu vai notikuma, kas attēlots attēlā, aprakstu.

4. No esošajiem attēliem veido mozaīku

Lai īstenotu šo ideju, nepieciešama pacietība un iepriekšēja plānošana. Princips ir izveidot no vairākiem (gan lieliem, gan maziem) attēliem vienu veselu bildi. Tas nozīmē, ka no attāluma būs redzams kāds konkrēts zīmējums, attēls, veidojums, taču tuvumā būs redzamas mazās bildes. No vairākām fotogrāfijām izveidosies viens attēls.

5. Melnbaltā siena

Ja istabas interjers un krāsu gamma ieturēta baltā vai pelēcīgā tonī, šis būs tev! Attēlus izvēlies attīstīt melnbaltus, ja vēlies, piemeklē arī baltus vai melnus rāmīšus un izvieto tos pie sienas, kā vien vēlies. Uz baltas vai pelēkas sienas melnbaltās bildes rāmīšos radīs patīkamus akcentus!

Atceries, ka veidojot foto sienu jāļauj vaļa iztēlei – vari fotogrāfijas ierāmēt vai lipināt pie sienas ar dubulto skoču! Ja izvelies rāmjus, izvēlies dažādas krāsu kombinācijas, lai raibinātu sienu (labs variants, ja siena ir vienā krāsā) vai izvēlies vienota toņa krāsas, lai radītu saskanīgu harmoniju!