5 ielas Vecrīgā, kuras neapmeklēt būtu grēks!

Mūsdienās viss ir par sajūtām un kvalitatīvi pavadītu laiku, tāpēc tikšanās ar draugiem, pastaigas vienatnē vai randiņš ar simpātiju pārvēršas par kaut ko vairāk – par piedzīvojumu. Vecrīga sevī glabā daudz skaistu vietu, taču šīs ielas, atstāj visspilgtāko iespaidu, tāpēc iesakām arī tev tās apskatīt!

Trokšņu iela

Netālu no Saeimas ēkas, kas atrodas Jēkaba ielā, atrodas Trokšņu iela. Tajā nav iespējams iebraukt ar mašīnu, tāpēc tā ir īpaši droša kājāmgājējiem. Turklāt, tā ir ļoti šaura, tāpēc pārvietoties ar braucamo būtu grūti. Ieliņu ieskauj krāsainas ēku fasādes – zilganzaļi, dzelteni, pelēcīgi un bordo krāsas toņi, savukārt zemi rotā bruģis. Turpinot ceļu pa Trokšņu ielu, šķērsojot krustojumu ar Aldaru ielu, iespējams noķert pagātnes sajūtu, jo varam apskatīt to, kas palicis pāri no Rīgas pilsētas nocietinājumu mūra. Lai gan ieliņa ir šaura un īsa, tā noteikti paliks atmiņā.

Aldaru iela

Nupat jau pieminētā Aldaru iela, kas atrodas perpendikulāri Trokšņu ielai, priecē ikvienu ar bāriem, restorānu, antikvariātu, muzeju un skaistajām ēku fasādēm. Īpaši acis priecē Mazās Trokšņu ielas un Aldaru ielas krustojumā esošā ēka, kurā iekšā atrodas muzeja Reveal Riga telpas. Ēka saglabājusi vecos koka logus, kas nokrāsoti tumši brūnā krāsā, lieliski kontrastē ar fasādes krēmīgi balto toni.

Jāņa iela

Jāņa iela neizceļas ar savu garumu, turklāt daudzi to ikdienā nemaz neievēro vai palaiž garām, taču to noteikti vērts aplūkot. Blakus “Galerija Centrs” aizmugures sānu ieejai, atrodas Jāņa ielas sākums, kuru var atpazīt arī pēc kaķu mājas vai kā tūristi to pazīst “Cat’s hostel”. Tā ir pie ēkas fasādes novietota koka mājiņa, kas paredzēta pilsētas kaķiem, tai ir vairākas ieejas un pie tās vienmēr ir ēdiens un ūdens, lai minkas būtu paēduši.

Ieliņā atrodamas vairākas kafejnīciņas – var gan kūkas noēsties, gan kafijas sadzerties, turklāt kafija vienā no vietām tiek gatavota ar pasaulē iecienītajām Starbucks pupiņām, arī dažu kafijas dzērienu receptes ir ļoti līdzīgas oriģinālajām.

Kad pamanīsi melnu žogu, neprātīgi vilinošu un noslēpumainu, bet skaistu pagalmu un mulsinoši skaistu ēkas fasādi, zini, ka esi nonācis pie Svētā Jāņa draudzes kancelejas ieejas. Šīs vietas dēļ vien ir vērts doties uz Jāņa ielu.

11. novembra krastmala

Lai gan šī iela ir gara un pa to norit nemitīga satiksme, tā ir arī iela, no kuras paveras krāšņs skats uz Rīgas tiltiem un Daugavas kreiso krastu.

Staigājoties pa šo ielu, iespējams apskatīt atjaunoto promenādi, kura atrodas netālu no Rīgas Centrālā tirgus un Spīķeriem, un stiepjas no Salu tilta līdz pat Dzelzceļa tiltam, aiz kura gājiens gar Daugavu tiek baudīts uz vecā zemes seguma. Tā ejot, nonākam līdz Akmens tiltam, kas piedāvā turpināt ceļu pāri Daugavai vai caur tilta apakšu turpināt ceļu gar upi, kurā piestātnēs gaida kuģīši. Aiz kuģīšu piestātnēm jāpaiet gabaliņš līdz Lielajam Kristapam, kas braši stāv stikla kastē un liecina par Vanšu tilta tuvošanos.

Visā promenādes garumā – gan atjaunotajā, gan vecajā, izvietoti sēdekļi, kur iespējams atvilkt elpu un mierīgi vienatnē vai kopā ar kādu baudīt brīnišķīgo skatu.

Klostera iela

Klostera iela izceļas ar savu stūrainību, tā nav taisna vai ieliekta kā pārējās ielas – tajā atrodami divi pagriezieni “ap stūri” un viens ielas atzars. Klostera ielas viducī iespējams atrast Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas Romas katoļu baznīcu un Rīgas Nabadzīgā bērna Jēzus māsu klosteri. Romas katoļu baznīcā iespējams uzkāpt Zvanu tornī un Kapelas tornī, no kuriem pārskatāma neierasta pilsētas daļa, savukārt blakus ieejā atradīsi Sakrālo lietu muzeju.