5 iemesli, kāpēc izvēlēties nakšņot hostelī

Photo by Helena Lopes on Unsplash

Dodoties ceļojumos uz citām pilsētām vai valstīm, viens no galvenajiem jautājumiem ir – kur nakšņot un cik tas izmaksās. Nereti rodas apjukums, vai meklēt galamērķī paziņas pie kuriem varētu pārnakšņot, vai palikt viesnīcā ar brokastīm, vai tomēr nakšņot kādā lētākā vietā, piemēram, hostelī ?

Naktsmītņu piedāvājumu klāsts mūsdienās ir milzīgs, tāpēc jāsaprot, kādas ir prioritātes un vajadzības konkrētajam ceļojumam. Lai nu kā – mēs vēlamies pastāstīt par iemesliem, kāpēc, paliekot pilsētā, nakšņošana hostelī būtu labākais variants!

1.       Nakšņošana hostelī būs lētāka

Ja tev nav svarīgas greznas telpas ar lieku iedzīvi, kuru, būsim atklāti, reti izmantojam viesnīcās, tad hostelis būs vislabākā izvēle. Nepārmaksāsi par ekstrām, kas nav nepieciešamas, un apmierināsi savu galveno vajadzību – saņemsi ērtu vietu, kur pārlaist nakti.

2.       Iepazīsies ar jauniem cilvēkiem!

Hosteļu burvība ir tāda, ka vairākas telpas ir koplietojamas, kā, piemēram, veļas mazgāšanas telpa, virtuve un atpūtas zona. Ja esi komunikabls, tad īpaši novērtēsi to, ka vari satikties ar citiem tūristiem un aprunāties par viņu piedzīvojumiem un atpūtas mērķi. Parasti visi ir ļoti atvērti sarunai un nereti pat dodas kopīgās vakariņās vai pēc kāda kokteiļa ārpus naktsmītnes telpām.

3.       Sastapsies ar jauku personālu un jutīsies kā savējais!

Nepārprotiet – arī viesnīcās personāls ir laipns, taču mājīgāk un omulīgāk tomēr ir satikties ar tādu pašu cilvēku kā tu. Hosteļu darbinieki galvenokārt ir saģērbušies ikdienišķās drēbēs, nevis formas tērpos un ir atvērtāki neformālai sarunai kā viesnīcu darbinieki, tāpēc ir vienkāršāk atmest kautrīgumu un brīvi izrunāties ar personālu, uzdodot visus sev interesējošos jautājumus.

4.       Atcerēsies jaunību!

Jā, kurš no mums kaut reizi nav palicis pa nakti pie kāda drauga vai padzīvojis kādu laiku kopmītnēs? Hosteļa apmeklētāji viennozīmīgi atcerēsies jaunības gadus, jo arī šeit atmosfēra ir līdzīga – koplietošanas telpas, kurās satiec svešus cilvēkus. Istaba, kas, iespējams, jādala ar kādu svešinieku, kas jau nākamajā dienā būs tavs draugs un jautri noskaņotie ceļotāji, kas gaiteņos meklē kompāniju vakaram.

Protams, tiem, kuri jaunības gadus ir atstājuši pagātnē un nevēlas to atkārtot, hosteļi piedāvā privātās guļamistabas, kurās iespējams baudīt mieru un klusumu.

5.       Pats varēsi izvēlēties, ko ēst brokastīs!

Paliekot pie radiniekiem vai viesnīcās, iespēja izvēlēties brokastis ir visai maza. Radi parasti taisīs visu, ar ko viņi vēlas pacienāt atbraucēju, savukārt viesnīcās baudīsi zviedru galdu, kas iekļauts nakšņošanas cenā. Bet ko tad, ja vēlies kaut ko īpašu tieši sev? Viesnīcā par to būs jāmaksā papildus, bet radi visdrīzāk apvainosies, ja pateiksi, ka viņu pagatavoto neēdīsi, tāpēc atgriežamies pie hosteļa, kurā neviens neuzspiedīs ēst brokastīs to, ko nevēlies. Tu ne tikai pats varēsi pagatavot savas ideālās brokastis, bet arī baudīt tās ārpus naktsmītnes, ja tā vēlēsies.

Hosteļos pats labākais ir tas, ka tiek maksāts tikai par to, kas tev patiesi nepieciešams – jumts virs galvas. Nekādu lieku ekstru, kas tikai sadārdzina uzturēšanos! Plāno braucienu uz Rīgu vai zini, kādu, kas drīz apmeklēs mūsu valsts skaisto galvaspilsētu? Rezervē istabiņu jau tagad - www.domahostel.lv !