5 klasiski apskates objekti Vecrīgā, ko vērts parādīt tūristiem

Ja ciemiņi - draugi, paziņas vai ārvalstu kolēģi, kuri ieradušies Latvijā, apmetušies viesnīcā Vecrīgā, loģiski, ka jāsāk ar pastaigu pa vecpilsētu. Negaidīti nonākot gida lomā, var būt grūti saprast, kuras tieši būtu tās ievērības cienīgās vietas, kas jāapskata. Lai ekskursija sanāktu gan interesanta, gan visi objekti atrasots relatīvi tuvu, esam apkopojuši mūsu kultūras un vēstures stūrakmeņus, kas izvietoti uz vecpilsētas bruģa:

1. Doma laukums – Vecrīgas centrālais un lielākais laukums, kas ziemas un vasaras saulgriežu laikā (pirms Ziemassvētkiem un Jāņiem) ir arī vieta, kur pulcējas tirgotāji, lai piedāvātu galvenokārt Latvijā audzētas, ražotas un gatavotas preces.

2. Viena no ievērojamākajām celtnēm Doma laukumā ir Doma baznīca jeb Rīgas Doms, kas ir lielākā viduslaiku baznīca Baltijā. Tās pamatakmens ir ielikts 1211. gada 25. jūnijā un svinīgo ceremoniju vadīja bīskaps Alberts.

3. Mākslas muzeja Rīgas birža celts 19. gadsimtā, atdarinot Venēcijas renesanses palaco formas, kas simbolizē bagātību un pārticību. Muzejā ir apskatāmas četras pastāvīgās ekspozīcijas: Austrumu galerija (Japānas, Ķīnas, Indijas un Indonēzijas tradicionālā māksla ar Latvijā vienīgo ēģiptiešu mūmiju koka sarkofāgā), Gleznu galerija (Rietumeiropas 16.- 19. gs. glezniecība), Rietumu galerija (18. -20. gs. Rietumeiropas porcelāna kolekcija, kas papildināta ar beļģu glezniecību) un Sudraba kabinets. Muzejā apskatāmo darbu kolekcija veidota, vadoties pēc principa, ka izcilība ir svarīgāka par mākslinieka nacionālo piederību.

4. Trīs brāļi ir ēku komplekss (Mazā Pils ielā 19), kas sastāv no trīs namiem un katrs no tiem ir laikmeta liecība konkrēta perioda arhitektūrai. Vecākais nams ir celts 15. gadsimtā pēc Nīderlandes renesanses arhitektūras principiem ar gotiskām nišām. Tas ataino periodu, kad rīdzinieki nodibināja ciešus sakarus ar tirgotājiem no Nīderlandes. Vidējais brālis ir visgreznākā no celtnēm, veidota 17. gadsimtā, holandiešu manierisma stilā, savukārt Jaunākais brālis var lepoties ar īpaši interesantu fasādes elementu – masku, kas aizsargā nama iemītniekus no ļaunajiem gariem. Leģenda vēsta, ka namus cēluši vienas dzimtas vīrieši.

5. Rīgas pils – 14. gadsimta arhitektūras piemineklis, kas gadsimtu gaitā nopostīts un atkal atjaunots. Tā ir arī Latvijas prezidenta rezidence un mājvieta, tāpēc lielākā daļa no pils nav tūristiem pieejama un apskatāma, tomēr ir vērts aplūkot iespaidīgo celtni kaut vai tikai no ārpuses un novērtēt likteņupes Daugavas tuvumu.

Rixwell Hotels katram piedāvā iespēju izvēlēties tieši savām vajadzībām atbilstošāko viesnīcu: klasisku un elegantu 4* viesnīcu klusajā Vecrīgā Rixwell Old Riga Palace Hotel, 3* tūristu klases Garni viesnīcu Rixwell Domus Hotel Vecrīgas centrā, kas piedāvā arī brokastis, vai Rixwell Hotel Konventa Sēta – 3* viesnīcu Vecrīgā ar iekšējo pagalmu un konferenču zālēm.