5 makšķerēšanas knifi

 “Ne asakas!” – tieši ar šādu vēlējumu kārtīgi copmaņi dodas makšķērēt, zinādāmi, ka novēlējums piepildās absolūti pretēji.  Tomēr ar labām domām būs par maz, tādēļ esam sagatavojuši 5  ieteikumus, par ko padomāt, lai jau nākamajās brīvdienās Tu varētu nodoties savam iecienītajam hobijam un baudīt savu lomu:

 1.   Makšķerēšanas aprīkojums

·  Pārskati savu makšķerēšanas aprīkojumu - āķi, auklas, makšķeres, spoles, vizuļi, u.c. Pārliecinies, ka nekā netrūkst.

·  Pārliecinies, ka visi āķi un makšķerēšanas rīki ir pietiekami asi. Ja nav  - noteikti ir vērts padomāt par jaunu iegādi.

·  Pārliecinies, ka visi tavi makšķerēšanas rīki - soles, makšķerkāti, laiva ir tīri un labā formā un gatavi darbam.

·   Katram gadījumam – ieplāno makšķernieku veikala apmeklējumu vai apskati kādu no interneta veikaliem – ir arī specializētie interneta veikali makšķerniekiem, kas nozīmē, ka Tu vari iegādāties jaunu aprīkojumu pat, neizejot no mājas.

2.     Makšķerēšanas aprīkojuma uzglabāšanas knifi

Ir vērts ieviest sistēmu, kā uzglabāt makšķerēšanas piederumus, lai tie nepazustu un nepītos savā starpā vienā lielā haosā. Tādā veidā ietaupīsi gan atpūtai paredzēto laiku, ko pavadīt ar makšķeri rokās, gan savu nervu sistēmu. Daži padomi:

·       āķus aptin ar gumiju – tā tie neķersies kopā

·      pavisam mazos sīkumiņus glabā metāla kastītēs no dažādām elpu atsvaidzināšanas drogām, medikamentiem vai citiem niekiem

·       atsvariņus ber tukšos Tic -Tac konteineros – ērta dozēšana un droša glabāšana garantēta!

·     nebaidies apgriezt un citādi labot vizuļus pēc savas vēlēšanās. Jo īsāka aste, jo mazāk vizulis pīsies ar citiem 

3.     Makšķerēšanas karte

Pārliecinies, ka tev ir derīga mašķerēšanas karte ar tavu vārdu, uzvārdu un datiem – tas ir svarīgi, jo karte būs derīga tikai tad, ja Tevi varēs identificēt. Karte ir iegādājama makšķernieku veikalos, vairākās degvielas uzpildes stacijās, pasta nodaļās, kā arī internetā.

(Tiesa gan, karte nav nepieciešama, ja esi jaunāks par 16 gadiem vai vecākas par 65 gadiem, vai arī – ja esi persona ar invaliditāti)

4.     Izvēlies makšķerēšanas vietu

Iespējams, ka esi makšķernieks ar ilgu pieredzi un tev jau ir savas iestaigātās takas, pa kurām dodies uz copi. Tomēr nekad nav par vēlu pamēģināt arī kaut ko jaunu. Turklāt – dažkārt ir vērts izvēlēties makšķerēšanai draudzīgu kempingu pie kāda ezera, jo tur varēsi doties kopā ar ģimeni un, kamēr pats makšķerēsi, arī ģimene varēs atpūsties. Daudzi kempingi ir padomājuši arīpar laivām makšķerniekiem – tādēļ Tev nebūs nepieciešams raizēties par savas laivas transportēšanu, iegādi vai uzglabāšanu. Tas ir lielisks risinājums

5.     Uzlabo savu tehniku un prasmes – piemēram,

·       apgūsti makšķerēšanas āķu siešanas paņēmienus

·       Kā arī noskaties video, lai uzzinātu dažus noderīgus padomus, kā glabāt āķus un citas makšķerēšanai nepieciešamās lietas!