7 iemesli, kāpēc uzvalka kreklu jāšuj no Gīzas kokvilnas

Photo by Jonathan Francisca on Unsplash

Dodoties pie šuvēja vai drēbnieka, parasti izvēlamies audumu “uz aci” un pēc taustes – tādu, kas šķiet acīm pievilcīgs un ādai patīkams. Taču katra šūšanas darbnīca izvēlas audumus pēc saviem ieskatiem un piedāvā klientiem pašu labāko, ņemot vērā dažādus faktorus, kas ietekmē gan apstrādes procesu, gan apģērba izskatu pēc apstrādes.

Vīriešu uzvalku šūšanas darbnīca “Vitka Atelier” kreklu šūšanai izvēlas Gīzas kokvilnu, kas atceļojusi no tālās Ēģiptes. Šeit atradīsi dažus faktus, kas tev būtu jāzina par šo materiālu!

1. Izturība. Ēģiptes kokvilnai raksturīgas garas šķiedras, pateicoties kurām, audums kļūst ļoti izturīgs un to ir grūti nonēsāt. Neskatoties uz to, ka šķiedra ir smalka, pēc aušanas drēbe kļūst ļoti stingra un izturīga.

2. Kokvilnas audums būs gluds, bez liekiem kunkulīšiem vai grubulīšiem, jo Gīzas kokvilnas šķiedra ir līdzena un vienveidīga viscaur, tāpēc apstrādes procesā tā nesaveļas.

3. Gīzas kokvilna augusi izcilos apstākļos. Ēģiptes kokvilna tiek audzēta vietās, kur ir visauglīgākā zeme, kā arī laikapstākļi ir atbilstoši kokvilnas audzēšanai – ir gan lietus, gan saule, gan nepieciešamais mitruma līmenis, kā arī augsne ir ļoti bagātīga. Audzētavas atrodas vietā, kur Nīlas upe sazarojas, un ir uzskatāma par labāko vietu, kur audzēt kokvilnu.

4. Kokvilnai, kas nākusi no Ēģiptes, raksturīgs neliels spīdums, kas veidojies dabīgi. Pateicoties tam, audums izskatās maigs un nedaudz zīdains, turklāt mirdzums saglabājas daudzus gadus!

5. Apstrāde un novākšana notiek manuāli! Ēģiptieši dod priekšroku kokvilnas laukus apstrādāt paši, nevis izmantojot mehanizētas ierīces. Tādā veidā tiek nodrošināts, ka novākta tiek tikai gatavā un kvalitatīvā kokvilna, kā arī šķiedra netiek pakļauta stresam, kurā tā nonāk mehāniskās novākšanas un apstrādes brīdī.

6. Gīzas kokvilnai piemīt unikāla krāsas absorbēšanas spēja. Tā spēj uzsūkt krāsu daudz labāk kā citi kokvilnas materiāli, tāpēc iespējams iegūt patiesi spilgtus un izteiktus krāsu toņus. Labākais, ka krāsa ar laiku neizbalē!

7. Pēc katras mazgāšanas reizes krekls kļūs arvien mīkstāks un mīkstāks. Mazgāšana šai kokvilnai nenāk par sliktu – tā tikai to padara labāku!

Ja arī tu vēlies sajust, kā ir nēsāt Gīzas kokvilnu, dodies uz “Vitka-Atelier” šūšanas darbnīcu un tiec pie sava krekla!