7 padomi, kā pārvākšanos padarīt vieglāku

Photo from Pexels

Pārcelšanās vienmēr ir stresa pilna – iedzīves kārtošanas process, mantu transportēšana, formalitātes, visbeidzot ievākšanās jaunajā miteklī, lai atkal visu atpakotu un saliktu pa jaunajām vietām. Pa vidu vēl ir tīrīšana, jaunu mēbeļu iegāde, atvadas no mīļajiem kaimiņiem un vēl, un vēl, un vēl... Nav brīnums, ka citiem tas sagādā galvassāpes! Lai kaut nedaudz šo procesu atvieglotu, esam sagatavojuši 7 īsus padomus, kas, iespējams, palīdzēs tev tikt ar visu galā vieglāk.

1. Organizē pārvākšanos laikus

Ja tu pārvācies uz jaunu mitekli, mēģini šim procesam atvēlēt pietiekami daudz laika. Mēs ieteiktu to sākt darīt vismaz 4 – 8 nedēļas pirms vecā mājokļa pamešanas, jo tādā veidā izvairīsies no stresa. Uztaisi darāmo darbu sarakstu, vēlams pat pa dienām. Tu būsi pārsteigts, cik ļoti tas atvieglos šo procesu!

2. Nokārto visas formalitātes, kas skar pasta adreses maiņu

Padomā par visām iestādēm, kuras nepieciešams informēt par tavas dzīves vietas maiņu: parasti formalitāšu kārtošana var prasīt vismaz pāris nedēļas, ja ne mēnešus. Ietver šajā sarakstā arī interneta ierīkošanu jaunajā dzīvesvietā. Neviens negrib palikt bez sakariem.

3. Ziedo liekās mantas labdarībai

Tu pāršķir baltu lappusi savā dzīvē, tāpēc atvadies no visa liekā un nevajadzīgā. Izej cauri garderobei un ziedo mantas tiem, kuriem tās vairāk vajadzīgas. Pārskati grāmatplauktu, traukus,  kosmētikas līdzekļus un citus sīkumus. Nav jēgas lieko krāmēt kastēs un staipīt līdzi. Pārcelšanās ir lielisks iemesls sakārtot savas lietas – izmanto to!

4. Sagatavojies mantu pārvešanai

Ja esi nobriedis visu darīt bez nozares speciālistu palīdzības, iegādājies pietiekamā vairumā kastes, maisus, līmlentes, burbuļplēves un citus iepakošanas materiālus - tev tos vajadzēs vairāk nekā sākumā šķiet.

5. Sagatavo “izdzīvošanas” somu

Iedomājies, ka dodies ceļojumā uz 1 nedēļu. Kas ir tās lietas, kuras tu noteikti ņemsi līdzi – higiēnas piederumi, vairākas drēbju kārtas, svarīgākie dokumenti, telefona lādētājs, uzkodas? Saliec visas šīs lietas savā “Izdzīvošanas” somā, turi to pie rokas un jaunajā vietā spēsi dzīvot mierīgi vismaz pāris dienas bez kastu izkrāmēšanas. Bez tam, ja kāda kaste transportēšanas procesā kaut kur iestrēgs, tu par to daudz nebēdāsi.

6. Izvēlies piemērotu transportēšanas līdzekli

Vai tev ir nācies kādreiz spēlēt spēli “Tetris”? Pārcelšanās procesā tev nāksies to spēlēt, krāsainu kauliņu vietā izmantojot kastes un koferus. Tu vēlēsies viena brauciena ietvaros pārvest maksimāli daudz savu personīgo mantu. Padomā, vai lētāk nebūs izīrēt kādu lielāku furgonu vai vēl labāk – ļauj to visu izdarīt tavā vietā.

7. Uztici pārvākšanos profesionāļiem

Tev nav viss jāizdara vienam. Ļauj profesionāļiem sev palīdzēt. Īpaši tas attiecas uz mēbeļu pārvešanu un citu smagu priekšmetu transportēšanu. Mēs iesakām “D.C.S.” pārvākšanās servisu. Viņiem ir gan nepieciešamais transports, gan papildus ierīces un profesionāls personāls šī darba paveikšanai. Darbinieki ņems vērā visas tavas vēlmes un vajadzības, atvieglojot tavu dzīvi tik ļoti saspringtajā laikā. Vēl viens pluss – tev paliks laiks ģimenei, un mēs zinām, ka tas nav mazsvarīgi.

Bonusa padoms: Izbaudi šo procesu! Ne tik bieži ir iespēja sākt visu no sākuma…