Ābolsvētki, Dārza svētki, Dzejas dienas un citi pasākumi šajās brīvdienās Tukuma pusē

Ābolsvētki (Image by Jill Wellington from Pixabay)

Šajā nedēļās nogalē Tukuma pusē ir paredzēti ļoti daudz interesantu pasākumu dažādām vecuma grupām. Ielūkojies sarakstā un tiekamies kādā no tiem!

Kurzemes dzejas dienas 2020

Ar piesātinātu programmu Tukuma pilsētā un Tumē šogad sevi piesaka “Kurzemes dzejas dienas 2020”, kas sestdien, 12.septembrī norisināsies visas dienas garumā. Jau 10.00 rītā visi dzejas cienītāji aicināti pulcēties Katrīnas laukumā uz svētku atklāšanu. No 11.00 dažādās vietās pilsētā norisināsies meistardarbnīcas, bet no 12.30 būs iespēja klausīties dzejas lasījumos. Pasākumā piedalīsies goda viesi no dažādiem novadiem; uz Tukumu būs atbraukusi Vidzemes goda viešņa Agnese Rutkēviča, Latgales goda viesis Raibīs un Zemgales goda viešņa Dace Micāne-Zālīte. Dzejas dienu noslēgumā pulksten 18.00 Tukuma Sporta halles ātrijā koncerts - “Koncertportrets ar Frici Bārdu” ar Arta Robežnieka un Jura Vaivoda uzstāšanos (Adrese: Pauzera iela 7, Tukums). Savukārt Tumes centrā dzeja tiks vizualizēta uz ekrāna. No pulksten 11.00 Gvido Drages haikas lasīs Aija Dzērve, pulksten 15.00 programmā Imants Ziedonis un Raimonda Tigula mūzika, savukārt pulksten 20.00 Kurzemnieku dzejas stāsts Aija Dzērves un Arta Robežnieka balsī. 

Ieejas biļetes cena uz koncertu - 5 EUR. Biļetes nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs.

Norises vietas: Tukuma pulsētas centrs un Tumes centrs. 

Vairāk informācijas par pasākumu www.tukums.lv un www.facebook.com/TiekamiesTukuma

Ābolsvētki “Abavas” vīnadarītavas ābeļdārzā

Tā kā šogad Abavas vīna darītava svin savu dibināšanas desmitgadi, šonedēļ visi tiek aicināti uz krāšņiem un sirsnīgiem svētkiem visai ģimenei. Ābolsvētki norisināsies šo sestdien, 12.septembrī Ārlavciemā, “Abavas” vīnadarītavas ābeļdārzā, kur gaidāma gan izklaidējoša, gan izglītojoša ballīte ar dažādām aktivitātēm visas dienas garumā. Pasākuma sākums pulksten 11.00. Par muzikālo atmosfēru rūpēsies grupas “Dziļi violets” un “Jazzwine”. Visas dienas garumā gaidāmas iedvesmojošas lekcijas par āboliem un to audzēšanu, radoši un garšīgi pārsteigumi no Laura Aleksejeva, sarunas ar ABAVAS saimniekiem, dažādi muzikāli priekšnesumi, radošas darbnīcas un kopā būšanas aktivitātes, un, protams, ABAVAS produktu degustācijas dienas garumā un speciālas atlaides vīnadarītavas veikalā. Būs arī ābeļdārzu uzturēšanai noderīgas tehnikas “izrāde”. 

Ieeja pasākuma bez maksas. 

 Adrese: "Abavas" vīndarītava, Ārlavciems, Slampes pagasts, Tukuma novads. 

Vairāk informācija pa tālruni 26630022, www.abavas.lv/post/gatavojamies-svinībām-12-septembrī

Pārgājiens “Ceļā ar Baronu” Džūkstes Pasaku muzejā

Džūkstes Pasaku muzejs sestdien, 12.septembrī aicina doties pārgājienā “Ceļā ar Baronu”. Gājiena maršruts no Lanceniekiem līdz Lestenes baznīcai. Ceļš ar sarunām un stāstiem, kas veltīts Krišjāņa Barona studiju laikā veiktajam ceļam no Tartu līdz Dundagai. No pulksten 12.30 pulcēšanās Džūkstes Pasaku muzejā, no pulksten 13.00 līdz 14.00 Džūkstes Pasaku muzeja apskate folklorista Gunta Pakalna un Ditas Silavas vadībā, savukārt pulksten 14.00 došanās ceļā. 15 km garajā maršrutā būs iespēja apskatīt Džūkstes baznīcu, A.Lerha-Puškaiša kapa vietu, Džūkstes Biedrības namu, Pasaku krēslu, Ziemassvētku kauju pieminekli un Džūkstes mācītājmuižu, bet noslēgumā Lestenes Kultūras namā -tikšanās ar Ingūnu Kokinu, kas pastāstīs par Lestenes muižu un baznīcu. 

Dalība pasākumā bez maksas.

 Adrese: Džūkstes Pasaku muzejs, Lancenieki, Slampes pagasts, Tukuma novads. 

Vairāk informācijas pa tālruni 29125869, www.tukumamuzejs.lv/dzukstes-pasaku-muzejs

Tēvu dienā Tukumā

Svētdien, 13.septembrī, kad visā Latvijā tiek svinēta Tēvu diena, arī Tukumā tā tiks atzīmēta ar dažādām aktivitātēm visai ģimenei. “Tēvu dienā Tukumā” no pulksten 11.00 būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās Brīvības laukumā, kāpt uz Brīvās skatuves Tukuma Mākslas skolas pagalmā, piedalīties orientēšanās spēlē Pilsētas parkā, iziet Mobilo virvju trasi Pauzera pļavās, piedalīties eksperimentos Tukuma Raiņa ģimnāzijas pagalmā un izspēlēt lielformāta spēles pļaviņā pie Tukuma novada Domes. Pasākuma laikā Brīvības laukumā darbosies informācijas telts. Pulksten 15.15. Brīvības laukumā visi aicināti uz noslēguma koncertu kopā ar muzikālo Apiņu ģimeni. Vēl pasākuma laikā tiks piedāvātas dažādas lekcijas par vīriešu veselību. 

Norises vietas: Brīvības laukums un citas vietas Tukuma pilsētā. 

Vairāk informācijas www.facebook.com/TiekamiesTukuma

Dārza svētki ar nosaukumu “pārMAINĪTies”

Jaunmoku pils svētdien, 13.septembrī visus aicina izbaudīt vasaras izskaņu un piedalīties ikgadējos Dārza svētkos, šoreiz ar nosaukumu “pārMAINĪTies”. Svētku ietvaros no pulksten 12.00 svētku atklāšana un instrumentālistu Brāļu Grīnbergu koncerts, pulksten 13.00 - Dārza etīdes pils parkā Tukuma deju skolas “Demo” izpildījumā, pulksten 14.00 - iedvesmas sarunas ar literāti Gunu Rozi un Latvijas senvēstures pētnieku Māri Zvauni, pulksten 15.30 - Latvijas zīmola “Partapis” modes skate, savukārt pulksten 16.30 - leļļu teātra izrāde “Šņāpuļa piedzīvojumi”. Visas dienas garumā būs iespēja piedalīties “Partapis” apģērbu darināšanas, keramikas un tīmekļošanas meistardarbnīcās un pamieloties ar Ģimenes restorāna sarūpētajām gardajām maltītēm ikviena gaumei. Pasākuma noslēgumā pulksten 18.00 Kolonnu zālē jauktā kora “Maska“ koncerts. Diriģents Jānis Ozols. 

Ieeja uz dienas pasākumiem – bez maksas, taču jārēķinās ar izdevumiem par autostāvvietu – 2 EUR, savukārt ieeja vakara koncertā - 15 EUR. Biļetes uz koncertu nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs. 

Adrese: Jaunmoku pils, Tumes pagasts, Tukuma novads. 

Vairāk informācijas 26187442, www.jaunmokupils.lv

Šeit arī citi pasākumi, kas norisinās šajā nedēļas nogalē: