Aktīvās atpūtas iespējas Latgalē – lai pēc brīvdienām būtu vajadzīgas vēl vienas

Latgale ir kā viena mežonīgi smuka meita uz Latvijas kartes un zilo ezeru hipnotiskā pievilcība nav noliedzama. Skatīt šo skaistumu vaigā var būt neliels izaicinājums, bet - ir būtiski izaicināt sevi. Tikai atrodot ko jaunu dabā, ēdienā un cilvēkos, varam paplašināt redzesloku. Ja ar ūdeni un izklaidēm, kas ar to saistītas, esi uz “tu”- nav citu variantu – jādodas uz Latgali.

Makšķerēšana ir vienlaicīgi meditācija un eksperiments. Sajūtas, ka vari piemānīt ūdens dzīvnieku, ko diez vai spētu noķert kailām rokām, esot fantastiskas. Makšķerēšana ļaus uztaustīt un stiprināt saikni ar dabu, ar savu pirmatnējo “es”. Viesu māja “Papeles”, kas atrodas Ežezera krastā, ir īstā vieta, kur ķert lielus plaužus, brekšus un līņus vai arī līdakas un asarus uz spininga.

Ūdens tūrisma atpūtas centrs “Bāka” Rēzeknes novadā ir izveidots dabas lieguma “Lubāna mitrājs” teritorijā. Tā ir unikāla iespēja atpūsties īpaši gleznainā vietā un izmēģināt ūdensslēpes, vēja dēli, makšķerēšanu, kā arī braucienus pretī saulrietam ar motorlaivu vai airu laivām.

Zemnieku saimniecības “Zvejnieki” moto ir: “Aktīva atpūta pie Lubāna!” Iespējams izmantot sporta inventāru un laukumus, doties medībās vai ekskursijās pa purvu, mežu un gar ezeru. Turklāt saimniecība ir Eiropas mantojuma kulinārā tīkla dalībniece – tas nozīmē, ka te kūpina tik gardas zivis, ka to smaržu un garšu nav iespējams aizmirst vēl ilgi. Ir dabūjama arī dažādos veidos sagatavota medījuma gaļa, ekoloģiski audzētas saknes, augļi un dārzeņi, saldās plātsmaizes un pat bebru dziedzeru uzlējums. Runā, ka tas uzlabojot vielmaiņu.

Ja kompānijā ir jaunkundzes, kas sajūsmā spiedz par katru satikto četrkājaino radību, tad, nenoliedzami, vajag viņas aizvest uz atpūtas kompleksu “Beļmonti” Daugavpils novadā pie Černavas ezera. Te atrodams zoo ar dažādiem ekskluzīviem dzīvniekiem. Varēs izmēģināt arī daivingu, vizināties ar ūdens motocikliem un atpūsties brīvdienu mājiņās.

Krāslavas novadā, Jabloņkas ezera krastā stalti slejas brīvdienu māja “Stirnmeži”, kas saviem viesiem ļaus uzspēlēt peintbolu, vaigā skatīt govis un mežacūkas, izmēģināt zemūdens medības, iznomāt velosipēdus, uzsliet telti un galu galā – kārtīgi izkarsēties pirtiņā un pēc tās ar plunkšķi ielēkt ezerā.

Vienalga vai ceļu Latgali mērosi starppilsētu transportā, līdzi ņemot mugursomu un telti, brauksi ar personīgo auto un paliksi viesu namiņā vai ieradīsies ar kemperi – visās vietās gaidīs atsaucīgi saimnieki, kas palīdzēs noorganizēt brīnišķīgu atpūtu.

Ja uz Latgali dodies kopā ar bērniem - meklē idejas apskates vietām šeit