Apvieno darbu ar mācībām – tas ir iespējams!

Photo by Trent Szmolnik on Unsplash

Nav noslēpums, ka sasniedzot pilngadību, jaunieši raujas ātrāk kļūt neatkarīgi un pelnīt paši savu iztiku, strādājot pēc skolas un brīvdienās. Lai gan kritiķi varētu teikt, ka mācības ar darbu ir sarežģīti apvienot – tā nebūt nav. Mācības un darbs attīsta daudzas prasmes, turklāt nodrošina jaunieti ar pastāvīgu ienākumu plūsmu!

Lūk, 5 iemesli, kāpēc studentiem un pēdējo klašu skolēniem būtu jāļauj apvienot darbu ar mācībām!

1. Jaunietis iemācīsies rīkoties ar naudu

Sava nauda vienmēr ir daudz dārgāka, nekā vecāku vai radinieku iedotā nauda. Strādājot, jaunietis iemācīsies naudas vērtību un sapratīs, ka tās smukās krosenes, var palikt veikala plauktā, jo vērtīgāk būs sakrāt naudu, teiksim, jaunam planšetdatoram vai ceļojumam. Turklāt, studentam uzsākot strādāt, vecākiem vajadzētu piebremzēt ar kabatas naudas došanu – tā vēl jo vairāk pusaudzis iemācīsies rīkoties ar naudu un sapratīs, cik patiesībā dārgi ir, piemēram, nodrošināt sevi ar pārtiku cauru mēnesi.

2. Izstrādāsies laika plānošanas prasme

Mācības un darbs prasīs daudz laika plānošanas – nepieciešams sastādīt grafiku darbam, saprast, kad būs iespējams izpildīt universitātē vai skolā uzdotos mājās darbus, turklāt jāapmeklē pašas stundas vai lekcijas, un vēl nepieciešams atlicināt laiku miegam un sociālajai dzīvei.

3. Jaunietis pratīs izdalīt prioritātes

Brīdī, kad plānota kārtējā ballīte, jaunietis varēs pateikt nē, jo zinās, ka paņemt maiņu darbā ir svarīgāk. Pateicoties tam, ka būs vairākas lietas, kas jādara reizē, jaunietim skaidri izkristalizēsies, kas ir svarīgāks – ko noteikti darīt un bez kā var iztikt.

4. Attīstīsies komunikācijas prasmes

Pirmais darbs visbiežāk cieši saistīts ar klientiem – vai tā būtu e-pasta komunikācija, telefonsaruna vai konsultēšana klātienē. Cilvēks ātri vien apgūst klientu servisa prasmes, kas noteikti noderēs nākotnē jebkurā citā darbavietā. Prast uzvesties, atbildēt ar smaidu un sadzīvot ar dažādu raksturu cilvēkiem ir māksla un vērtīga prasme, ko apgūt!

5. Būs iespēja ātrāk nekā citiem kāpt pa karjeras kāpnēm

Kamēr draugi ies uz ballītēm vai zvilnēs pie datoriem, skatoties kārtējo seriālu, jaunietis, kurš būs izvēlējies strādāt, gūs pieredzi savā darbavietā. Neatkarīgi no tā, kurā vietā viņš strādās – būs uzkrājies darba stāž un esošās zināšanas varēs likt lietā citās darbavietās, vai tajā pašā darbavietā – iegūstot paaugstinājumu. Jo ātrāk sāksi strādāt, jo lielākas iespējas uz izaugsmi tev pavērsies!

Kura darbavieta būtu piemērota jauniešiem, kuri vēlas apvienot mācības ar darbu?

Lai veiksmīgi apvienotu mācības ar darbu, nepieciešams izvēlēties darba vietu, kas piedāvā mainīgo grafiku, ar darba iespējām vakaros un brīvdienās. Tāda iespēja bieži paveras darba vietās, kurās darbinieki konsultē klientus elektroniski vai pa tālruni, veikalos, kur darbs norit pie kases, noliktavā vai zālē, un kafejnīcās, ēstuvēs un bāros, kur nepieciešami zāles pārziņi, viesmīļi un bārmeņi.

Alko Market” darbinieki stāsta, ka pie viņiem bieži nāk strādāt studenti un pēdējo klašu skolēni, jo ir elastīgs maiņu grafiks un ir vienkārši vienoties ar kolēģiem, kuras maiņas katrs ņems. Esot novērots, ka strādāt nāk ne tikai studenti, bet arī bārmeņi, jo savas aiz letes iegūtās zināšanas viņi izcili spēj pielietot, strādājot par pārdevējiem-konsultantiem “Alko Market” veikalos. Ineresē vakance – piesakies!