Ar ko pārsteigs skandalozais amerikāņu “drag queen” Ru Paul šovs?

Sestdienu vakaros plkst. 22:30 televīzijā sievietēm “STV Pirmā!” priecē pasaulē atzīts un godalgots šovs – skandalozā amerikāņu “drag queen” Ru Paul šovs (RuPaul’sDrag Race), kurā viņš meklē jauno, uzlecošo “drag queen” superzvaigzni. Tajā cīņā par labākā “drag queen” titulu metušās 14 spilgtas personības, lai demonstrētu savu patieso dabu un apburtu ikvienu skatītāju ar unikāliem tērpiem un iespaidīgajiem priekšnesumiem. Drosminieki būs gatavi uz visu, lai iegūtu 10 tūkstošus dolāru un sadarbības līgumu ar populāru kosmētikas zīmolu - viņi radīs šokējošu apģērbu “no nekā”, skatītāju acu priekšā demonstrēs grima meistartrikus un ekstravagantas frizūras, pārtaps pasaulē populārās slavenībās, piedalīsies reklāmas klipu filmēšanā un pat atveidos leģendāro dziedātāju Šēru. Šova vadītājs un galvenais tiesnesis būs neviens cits kā pasaulslavenais “drag queen” Ru Paul, kurš kopā ar pārējiem žūrijas locekļiem - Mišelu Vizāžu, Rosu Matjūsu un Kārsonu Kresliju - vērtēs katru uzstāšanos.

Kas ir “drag queen” leģenda Ru Paul?

“STV Pirmā!” skatītājiem “drag queen” kultūras aizkulisēs līdz šim ļāvis ielūkoties pašmāju skandalozā personībā Amuna Davis kura ikdienai skatītāji sekojuši līdzi realitātes šovā “Slavenības. Bez filtra.” Dāvis Kimenis – šķietami parasts puisis, ikdienā darbojas kā frizieris, taču viņam arī ari “otra puse” – kaislība, kas padara viņu par vienu no pretrunīgi vērtētākajām Latvijas personībām – viņš regulāri pārtop par sievieti Amuna Davis. Dāvja un viņa draugu uzdrošināšanās atklāti rādīt savu dzīvi, iespējams, kādam raisījusi šoku, bet citam gluži otrādi – lielāku izpratni par ļaudīm, kuri drosmīgi spēj dzīvo citādāk. Jaunais projekts “Ru Paul drag queen šovs” ļaus sajust pasaules elpu un atklās priekškaru uz “drag queen” kultūru ārpus mūsu valsts robežām!

Lūk, arī daži fakti par populāro personību Ru Paul un viņa šovu:

  • Amerikas populārākais un veiksmīgākais “drag queen” Ru Pauls ir dzimis 1960. gada 17. novembrī.
  • “Drag queen” kultūra, kas liek vīriešiem ar grima un tērpu palīdzību pārtapt par sievietēm un veidot priekšnesumus izklaides vietās, ir Ru Paula lielākais izaicinājums. Viņš darbojas ne tikai kā TV personība, bet arī aktieris, modelis, dziedātājas un dziesmu autors.
  • Plašāku popularitāti Ru Paul iemantojis uzstājoties naktsklubos, bet skaļu debiju kā “drag queen” izpelnījās ar savu singlu “Supermodele”
  • Ru Paul kopš 2017. gada ir precējies ar savu ilggadējo partneri – mākslinieku no Austrālijas Džordžu Le Baru
  • 1994. gadā Ru Paul kļuva par MAC kosmētikas “seju” un iesaistījās arī vairākos labdarības projektos. Tāpat šajā laikā viņš debitēja savā pirmajā TV projektā - sarunu šovā “Ru Paula šovs” kanālā VH1.
  • Daudzi maldīgi uzskata, ka Ru Paul ir “’drag queen” skatuves vārds. Taču tā nav – šis ir vārds, kuru viņam devusi mamma
  • 2018. gadā viņš kļuva par pirmo “drag queen”, kuram veltīta zvaigzne Holivudas Slavas alejā
  • “Drag queen” leģendas panākumus novērtējis arī prestižais izdevums “Time” un 2017. gadā ierindojis Ru Paul 100 pasaules ietekmīgāko cilvēku vidū. Savukārt 2019. gadā “Fortune” nominēja viņu par pasaules atpazīstamāko “drag queen”.
  • “Ru Paul “drag queen” šovs” nav tikai TV projekts, kas kļuvis par īstu fenomenu un piedzīvojis 12 sezonas un nu skatāms arī “STV Pirmā!”, bet arī iespēja skeptiķiem visā pasaulē ielūkoties “drag queen” kultūra aizkulisēs un, iespējams, izprast un pieņemt citādo.

Lasi arī:

Kādi ir trīs neērtākie sieviešu apģērbi - atbild Amuma Davis

Kā ''drag queen'' Rojs Rodžers jūtas ar pieaudzētiem nagiem?

Kurš uzvarēja TV sociālā projekta “Caur ērkšķiem uz...” ceturtajā sezonā?