Atbrīvoties no blaugznām ar dabīgiem līdzekļiem

pexels.com

Blaugznas ir plaši izplatīta problēma, kas rodas no sausas galvas ādas vai tāda ādas stāvokļa kā seborejiskais dermatīts. Tās var izraisīt arī ekzēma, psoriāze vai sēnīte. Aptiekas piedāvā pretblaugznu šampūnus, kuru sastāvā ir cinka piritions vai ketokonazols, kura mērķis ir iznīcināt sēnīti un baktērijas. Var izvēlēties arī līdzekļus ar akmeņogļu darvu un selēna sulfītu, kuri palēnina ādas šūnu augšanas un atmiršanas procesus, vai ar salicilskābi, kura palīdz atmirušajām šūnām vieglāk atdalīties. Ja negribas uz galvas ķīmijas laboratoriju – Reader’s Digest ir apkopojis dabīgas alternatīvas, kas palīdzēs sasniegt tādu pašu rezultātu:

1.       Tējas koka eļļa

Tējas koka eļļai piemīt antibakteriālas un pretsēnīšu īpašības. Dažus pilienus tējas koka eļļas jāpievieno ikdienas šampūna devai un jāmazgā kā parasti.

2.       Soda

Jāsamitrina mati un jāiemasē sauja ar sodu galvas ādā un pēc brīža jāizskalo. Šampūnu nav nepieciešams izmantot. Pēc pirmajām reizēm mati var šķist sausāki, tomēr pēc dažām nedēļām galvas āda sāks ražot dabīgās eļļas, kas padarīs matus mīkstus un vijīgus.

3.       Olīveļļa

Dažus pilienus olīveļļas nepieciešams iemasēt galvas ādā, apklāt galvu ar dušas cepurīti un atstāt eļļas masku uz nakti. No rīta izmazgāt kā parasti.

4.       Citroni

Divas ēdamkarotes citronu sulas jāiemasē galvas ādā un tad izskalo. Vienu tējkaroti citronu sulas var iemaisīt ūdens glāzē un ar šo ūdeni izskalot matus. Šādu procedūru jāveic regulāri – līdz blaugznas izzūd. Noslēpums ir tāds, ka citronos esošā skābe palīdz līdzsvarot galvas ādas ph līmeni.

5.       Alveja

Ja blaugznas rada arī neciešamu niezi – galvas ādu pirms matu mazgāšanas var mitrināt ar alvejas sulu. Turklāt alveja radīs arī patīkami atvēsinošu efektu.