Augusts iesāksies ar siltu un lietainu laiku

Rasa ziedos, foto bay InspiredImages, pixabay.com

Nedēļas izskaņā būs mainīgi laika apstākļi. Piektdien daudzviet, sestdien jau tikai vietām gaidāms lietus, savukārt svētdiena paies bez ievērojamiem nokrišņiem, ziņo meteo.lv

Piektdien būs lielākoties mākoņains laiks, daudzviet līs lietus, tomēr pēcpusdienā vietām uzspīdēs arī saule. Pūtīs mērens rietumu puses vējš un termometra stabiņš dienā pakāpsies līdz +18...21° atzīmei.

Kāds laiks brīvdienās?

Naktī uz sestdienu un dienas pirmajā pusē vietām gaidāms lietus, iespējams arī pērkona negaiss. Dienas laikā paaugstināsies atmosfēras spiediens un mākoņu daudzums pakāpeniski samazināsies, līdz ar to nokrišņi mitēsies un arī svētdien tie vairs nav gaidāmi. Brīvdienās gaidāms lēns vējš un, virs teritorijas ieplūstot siltākai gaisa masai, temperatūra dienās paaugstināsies līdz +19…+24°, vēsāks būs vien vietām austrumu rajonos, tur līdz +17...+19°, savukārt naktī termometra stabiņš noslīdēs līdz +11…+17° atzīmei.

Kas gaidāms nākamā nedēļā?

Nākamajā nedēļā nokrišņi gaidāmi katru dienu. Pirmdien, pastiprinoties zema spiediena ieplakas ietekmei, Latviju no rietumiem šķērsos plaša nokrišņu zona - daudzviet gaidāms lietus, lokāli iespējams arī pērkona negaiss. Pēc šī brīža prognozēm otrdien Latviju no dienvidiem sasniegs aktīvs ciklons, kas virzīsies pāri teritorijai, daudzviet nesot ilgstošu intensīvu lietu un brāzmainu rietumu, dienvidrietumu vēju. Arī šajās dienās gaiss iesils līdz +18…+24°, naktīs temperatūra saglabāsies +11…+16° robežās.

Arī nedēļas vidū un otrajā pusē laika apstākļus turpinās noteikt ciklonu darbība, kuru ietekmē saglabāsies lietains, tomēr mēreni silts laiks.