Aukstumiekārtu atšķirības – kāda būs piemērotākā tavam biznesam?

No termodinamikas viedokļa jebkura aukstumiekārta – vitrīna, saldētava vai aukstumskapis - ir siltumsūknis. Tās uzdevums ir atdzesēt tajā ievietoto produktu apjomu, novadot siltuma plūsmu apkārtējā vidē. Ir skaidrs, ka šim procesam nepieciešams starpnieks - dzesēšanas iekārta.

Aukstumiekārtas, kuras tiek izmantotas tirdzniecībā iedalās trīs grupās:

  • aukstumiekārtas ar iebūvētu dzesēšanas iekārtu;
  • aukstumiekārtas ar pārvietojamām(dalītajām dzesēšanas iekārtām;
  • iekārtas ar centrālās saldēšanas sistēmām.

Aukstumiekārtas ar iebūvētām dzesēšanas iekārtām pirmajā mirklī var šķist visērtākais risinājums, jo to uzstādīšana neprasa lielas pūles – atliek tikai iespraust kontaktu rozetē un iekārta strādā. Tomēr šādas iekārtas būs piemērotas vien maziem veikaliem, jo kondensators, kas siltumu izvada apkārtējā vidē, ir iemontēts pašā iekārtā. Tādejādi apkārtējā vide priekš tā aprobežojas ar tirdzniecības telpām, kurā tas atrodas.  Ja telpās atrodas vairākas tādas iekārtas, tad nepārtrauktā siltuma atdeve no tām paaugstina temperatūru telpā. Temperatūrai telpās paaugstinoties, iekārtas sāk strādāt intensīvāk un izvada vēl vairāk siltuma – veidojas apburtais loks. Mīnusi ir lielais elektroenerģijas patēriņš un risks pārkāpt sanitārās normas ar pārāk augstu gaisa temperatūru telpās ( ir fiksēts gadījums, kad  tā sasniedza pat 35 grādus). Tāpēc veikalam visbiežāk ir vēl papildus jāuzstāda gaisa kondicionieris, lai normalizētu stāvokli. Sanāk, ka tad viena iekārta izvada siltumu telpā, bet otra to no telpas izvada apkārtējā vidē. Varbūt izdevīgāk ir šīs funkcijas ļaut paveikt vienai iekārtai?

Tieši tā darbojas aukstumiekārtas ar pārvietojamām jeb dalītajām (split) dzesēšanas iekārtām. Pašā iekārtā iekšā atrodas tikai iztvaicētājs, bet kompresors un kondensators tiek uzstādīti ēkas ārpusē. Dažām iekārtām kompresors atrodas telpās, un tikai kondensators tiek montēts ārpusē. Šādā gadījumā par temperatūru telpās var neuztraukties – karstais gaiss tiek izvadīts ārā – apkārtējā vidē. Aukstumiekārtas ar pārvietojamām dzesēšanas iekārtām būs piemērotas nelielām tirdzniecības iestādēm.  Vienīgi – būs nepieciešama aukstumnesēja maģistrāļu montāža.

Centrālās saldēšanas sistēmas iekārtas strukturāli sastāv no spēcīgas dzesēšanas mašīnas   (sauktu par saldēšanas centrāli) , kas virza plūsmu cauri visai iekārtai. Centrāle parasti atrodas dzinēja telpā un ietver sevī arī kompresoru, automatizācijas vairogu un uztvērēju. Atsevišķi, ēkas ārpusē tiek uzstādīts kondensators. Lietderības koeficients šādām iekārtām parasti ir daudz augstāks nekā mazajām. Turklāt šādās sistēmās notiek daudz optimālāki termodinamiskie cikli, kā arī tās ļauj uzstādīt automātiskās vadības ierīces, kas atvieglo darbu cilvēkiem, kas ar tām strādā. Papildus priekšrocība ir ērtākas apkopes un remonta iespējas. Šīs būs īstās iekārtas lielveikaliem.

Ja vēlies uzzināt, kāda veida iekārtas tavam biznesam būs piemērotākās – konsultējies ar “Inkomercs K” speciālistiem! Uzņēmums piedāvā profesionālo virtuves iekārtu, tirdzniecības iekārtu, aukstuma iekārtu, saldēšanas un ventilācijas iekārtu un kondicionieru tirdzniecību, remontu, montāžu un tehnisko apkalpošanu. Kā arī piedāvā iekārtas restorāniem, bāriem, kafejnīcām, veļas mazgātavām un veikaliem.