Auto līzings – kas tas ir un kā tas strādā?

pexels.com

Sapņo par savu auto, taču nesanāk veikt uzkrājumus pietiekamā apmērā, lai iegādātos to uzreiz? Auto līzings ir veiksmīgs risinājums šai problēmai!

Līzingu varētu salīdzināt ar ilgtermiņa nomu – kamēr mašīna tiek lietota, tikmēr tiek maksāta nomas maksa, kas arī sastāda daļu no mašīnas iegādes vērtības. Katra iestāde piedāvā dažādus auto līzinga procentu nosacījumus – citi pieprasa samaksu par mēnešiem, citi nosaka gada procenta likmi.

Process ir šāds – klienta izvēlēto auto iegādājas līzinga kompānija vai banka un tad nodot to klientam lietošanai. Parasti klients vienojas ar līzinga sniedzēju par laika periodu, kurā tiks izmantots automobilis. Par šo laiku tiek veikti maksājumi daļās, kas sedz mašīnas nolietojuma vērtību. Operatīvā līzinga gadījumā auto nenonāk klienta īpašumā, taču klientam ir iespēja izpirkt automašīnu par tās atlikušo vērtību, vai arī to var atdot atpakaļ pārdevējam. Mašīnas vērtību pēc līguma termiņa beigām nosaka saskaņā ar vienošanos, kas veikta starp klientu, līzinga kompāniju vai banku un automobiļa pārdevēju. Par pamatu ņemot otrreizējo tirgus attīstību, mašīnas tehnisko stāvokli, veidu un citus faktorus.

Parasti līzingu izvēlas cilvēki, kuri vēlas braukt ar pēc iespējas jaunāku automašīnu. Pateicoties līzingam, iespējams iepriekšējo auto nodot atpakaļ pārdevējam, un noslēgt līgumu par jaunāka modeļa lietošanu.

Līzinga procentu likmes

Atkarībā no automašīnas modeļa, izlaiduma gada, summas un pirmās iemaksas, ko esat gatavs maksāt par auto, veidosies līzinga procentu likme. Pie līzinga procentu likmes noteikšanas tiek ņemta arī klienta kredītvēsture, valūta un līzinga periods.
Bankas gadījumā tiek piemērota procentu likme, kas sastāv no EURIBOR jeb starpbanku likmes un bankas noteiktās pievienotās likmes, kas katrā bankā var atšķirties.

Līzinga piešķiršana

  • Klients izvēlas automašīnu
  • Dokumentu iesniegšana un pieteikšanās līzingam bankā vai līzinga kompānijā
  • Trīs dienu laikā banka vai līzinga kompānija informē par saviem nosacījumiem
  • Ja abas puses iepazinušās ar nosacījumiem un piekrīt tiem, tiek parakstīts līgums un abas puses vienojas par pirmo iemaksu
  • Pēc pirmās iemaksas, automobilis tiek reģistrēts CSDD, tas tiek reģistrēts uz līzinga devēja vārda
  • Tad klients var doties saņemt savu auto
Papildus

Par līzinga pieteikumu ir vienreizēja līguma samaksa jeb komisijas maksa, ko veido maksa par automašīnas vērtējumu, aprosināšana un īpašumtiesību reģistrācija. Bankās līzinga izskatīšana ir bez maksas.

Vairāk informācijas par auto līzingu atradīsiet šeit – http://www.credithouse.lv/