Ballītes bērniem fantāzijas un radošuma atraisīšanai

Pexels.com

Pēdējā laikā arvien biežāk lasām rakstus par satraucošu mūsdienu tendenci – visa ģimene no darbiem, skolām, bērnudārziem brīvo laiku pavada iegrimuši viedierīcēs. Arvien izplatītāka kļūst problēma, ka jēgpilni pavadīt laiku viens ar otru nemāk ne vienaudži, ne vecāki ar bērniem.

Paņēmienu, kas satuvina ģimenes, atgādina bērniem kā iet kopīgās rotaļās, kas liek likt lietā savu fantāziju.

Teātra studijas Ziemassvētku laikā aicina uz rūķu darbnīcām, bet visu cauru gadu piedāvā organizēt dažādas tematiskas bērnu ballītes. Pārdomāti pasākumi nav tikai jautrs veids kā atzīmēt dzimšanas dienu, bet var sniegt piemirstu pieredzi par patiesu kopābūšanu.

Bērnu ballītēs ar teātra improvizāciju vadītāja pavadībā, bērni sadarbojas un iepazīst viens otru gluži vai no jauna. Turklāt, tā kā arī pasaku lasīšana grimst arvien lielākā aizmirstībā, tad iejušanās pasaku tēlos ar atbilstošiem tērpiem un pasaku veidošana pašiem ļauj attīstīt bērna fantāziju un radošumu, ko laupa jau gatavie personāži un sižeti animāciju filmās.

Vēl lielāku azartu bērnos raisa vecāku iesaistīšanās rotaļās un izrādēs, jo, kā zināms, bērni vairāk mācās no tā, ko vecāki dara, nevis no tā, kas tiek teorētiski stāstīts. Vecākus aizrauj pašu bēnības rotaļas, kā piemēram “Tūdaliņ, tagadiņ”, bet bērniem bieži vien tā ir nebijusi pieredze.

Bērni ir sajūsmā gan par jauno rotaļu, gan par jautri pavadīto laiku kopā ar vecākiem. Vēl iespēja kopīgi izpausties ir radošajās darbnīcās, kur paši savām rokām var meistarot kā gardumus, tā arī dāžadus priekšmetus.

Vecāki, kuri izpriecājušies kopā ar bērniem izrādē vai radošajā darbnīcā, bieži vien atskārst, ka mājas ballītēs nereti gadās tā, ka aizņemtībā ar ēst gatavošanu, viesu apkalpošanu un citām saimnieciskām lietām, var arī nepamanīt, ka jauki pavadīt laiku kopā ar mazo jubilāru nemaz nav sanācis.