Baltijas ceļš. Kā tas ir saistīts ar Baltkrieviju?

Sadevušies rokās, foto - Pixabay

Šodien, 23. augustā, norit Baltijas ceļa atceres diena. 1989. gada 23. augusta vienotības akcija, kas iegājusi vēsturē kā viens no grandiozākajiem miermīlīga protesta akcijām pasaulē. Draudzīgi sadodoties rokās, 3 valstu cilvēki, kurus vienoja vienas un tās pašas problēmas un neapmierinātība ar tā laika valsts varu un statusu, izveidoja 670km garu vienotības ķēdi. Latvija, Lietuva un Igaunija šādā veidā parādīja, ka ir viens veselums un kopīgi spēj mierīgā veidā cīnīties par neatkarību.

Kā mēs atceramies Baltijas ceļu?

Satraukums, ilgas pēc izteikšanās brīvības un brīvības kā tādas, neatkarības sajūta, laime un prieks.. Tās ir tikai daļa no emocijām un raksturojumiem, kas ir sirdī katram, kurš piedalījās Baltijas ceļa posmos.. Cilvēki bija kā viens veselums! Tajā brīdī svešs nelikās neviens, visi bija savējie, ne tā, kā tagad, kad izej uz ielas un bail pasmaidīt, jo kāds var ne tā kaut ko saprast. Toreiz visi sapratās bez vārdiem un domas arī bija vienas. Tā tas turpinājās vēl kādu brīdi pēc pasākuma. Jā, bija tie, kas iebilda neatkarībai.. Bet tos mēs neredzējām, gluži kā spoki uz ielām, jo zinājām – mēs esam stiprāki!

Kā jau katru gadu par godu Baltijas ceļam norit dažādi atceres un vienotības pasākumi. Viens no tiem šogad ieskanēsies Lilli – Unguriņu robežpunktā plkst. 16:00, kur vienotā koncertā apvienosies latviešu un igauņu mūzikas un deju kolektīvi, tiks iekurts ugunskurs un būs arī citas aktivitātes.

Baltijas ceļš. Brīvību Baltkrievijai.

Ņemot vērā pēdējā laika notikumus Baltkrievijā, šodien, 23. augustā plkst. 11:30 Baltijas valstis vēlas izrādīt savu atbalstu un solidaritāti Baltkrievijas iedzīvotājiem un parādīt Baltkrievijas patreizējai varai, ka atbalsta neatkarību. Ikviens ir aicināts izrādīt Baltkrievijas iedzīvotājiem atbalstu, sadodoties vēlreiz rokās, cilvēku dzīvajā vienprātības ķēdē. Baltijas atbalsts Baltkrievijai aizsākās jau naktī ar karogu pārgājienu pie Baltkrievijas robežas.