Bezprocentu kredīts un citi biznesa finansējuma veidi: ko izvēlēties?

Ikviens bizness kādreiz sākās ar maziem pirmajiem soļiem, taču visiem veiksmīgiem uzņēmumiem ir kopīgā pazīme – to īpašnieki nebaidās no līdzfinansējuma un prot ieguldīt biznesā ne tikai savu, bet arī citu naudu. Banku aizdevumi, struktūrfondu līdzekļi, privāto investoru ieguldījumi, bezprocentu kredīts – tas viss var noderēt uzņēmuma īpašniekam. Lasiet šajā rakstā par dažādiem biznesa finansējuma veidiem un to priekšrocībām!

Bankas aizdevums – risinājums lieliem uzņēmumiem

Tradicionāli naudu biznesa mērķiem piešķīra bankas, un mūsdienās situācija nav mainījusies, ar vienu izņēmumu – pašlaik bankas dod priekšroku uzņēmumiem ar pieredzi un labiem finanšu rādītājiem. Ja Jūsu bizness atbilst šiem raksturojumiem, vēršanās pēc kredīta bankā var būt sekmīga. Taču bankas aizdevumam ir sava specifika, kas jāņem vērā:

●     bezprocentu kredīts neietilpst banku pakalpojumu klāstā, tāpēc aizdevuma kopējās izmaksas būs lielākas nekā kredīta pamatsumma;

●     bankas parasti prasa nodrošinājumu vai galvojumu;

●     bankas var pieprasīt komisiju par kredīta piedāvājuma sagatavošanu un kredīta apkalpošanu;

●     bankas izvēlas sadarboties ar jau esošajiem klientiem, bet citu banku lietotāji var saņemt mazāk izdevīgus nosacījumus.

 

Protams, konkrētus nosacījumus bankas piedāvā, ņemot vērā uzņēmuma dzīvotspēju un finanšu situāciju. Arī mazam biznesam bankas aizdevums var būt noderīgs, taču pirms dodieties aizpildīt pieteikumu, iepazīstieties ar citiem līdzfinansējuma veidiem.

 

Struktūrfondu atbalsts – pieejams ar ierobežojumiem

Par struktūrfondu atbalstu parasti sauc dažādu biznesa projektu līdzfinansējumu, ko piešķir Eiropas Savienības struktūrfondi: Eiropas Reģionālās attīstības fonds, Eiropas Sociālais fonds, Kohēzijas fonds, Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai un Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonds. Kopš iestāšanās Eiropas Savienībā, Latvija ir saņēmusi vairāk nekā 4 miljardus eiro Eiropas projektu īstenošanai, un tiek prognozēts, ka arī tuvā nākotnē, laika posmā no 2021. līdz 2027. gadam finansējums būs pieejams lielos apjoms. Taču cik reāli maziem uzņēmumiem ir tikt pie šīs naudas?

 

ES struktūrfondi piešķir naudu nevis biznesam, bet attīstības projektiem, kas iedalās piecās kategorijās:

●     pētniecība un inovācija;

●     digitālās tehnoloģijas;

●     atbalsts mazoglekļa ekonomikai;

●     dabas resursu ilgtspējīga apsaimniekošana;

●     mazo uzņēmumu attīstība.

Lai saņemtu ES līdzfinansējumu, jārēķinās ar ilgtermiņa plānošanu, lielu darbu ar dokumentiem un skrupulozu projekta grāmatvedību un līdzekļu apguves pārbaudi. Iepazīties ar izsludinātajām atlasēm var Centrālās un finanšu līgumu aģentūras mājaslapā.

Nebanku kredīts – operatīvākais līdzfinansējuma veids

Nebanku aizdevums ir banku kredītu alternatīva, ko aktīvi izmanto gan lieli, gan mazi uzņēmumi. Galvenā atšķirība starp banku un nebanku biznesa kredītu ir operatīva apkalpošana – vairums kredītdevēju nodrošina pieeju finansējumam jau pieteikšanās dienā, ja vien kreditoram nerodas vajadzība pēc papildu informācijas. Kredītlimita un atmaksas termiņa ziņā banku un nebanku kredīti ir līdzvērtīgi.

 

Tāpat kā bankas, nebanku kredītdevēji pārbauda uzņēmuma kredītspēju un izvērtē biznesa pozīcijas konkurējošā vidē. Taču, atšķirībā no bankām, nebanku aizdevēji parasti piedāvā elastīgākus risinājumus un var iet pretī klientam, piemēram, piešķirot mazāku aizdevumu situācijā, kur bankā vienkārši atsaka kredītu. Lai samazinātu kredītriskus, nebanku aizdevēji izmanto dažādas metodes: nosaka minimālo robežu gada apgrozījumam, sadarbojas tikai ar vismaz vienu gadu vecajiem uzņēmumiem, prasa galvojumu u.tml.

Bezprocentu kredīts – risinājums privātajam patēriņam

Atšķirībā no jau pieminētajiem aizdevumu veidiem, bezprocentu kredīts nav izstrādāts speciāli biznesa vajadzībām. Aizdevums ar 100% atlaidi komisijas maksai daudziem galvenokārt asociējas ar ātrajiem kredītiem. Patiešām, šī aizdevumu nozare ir vienīgā, kas piedāvā tā sauktos “bezmaksas” kredītus, tāpēc bezprocentu kredītam ir vairākas īpatnības:

●     bezprocentu kredīts ir pieejams ar mazu kredītlimitu. Kreditori ir gatavi piedāvāt atlaides procentu maksai, ja kredīta summa ir salīdzinoši neliela – aptuveni līdz 300 eiro;

●     procentu atlaides piešķir jaunajiem klientiem, tāpēc pirmais kredīts bez procentiem ir pieejams tikai vienu reizi;

●     bezprocentu kredīts ir pakalpojums privātpersonām, nevis uzņēmumiem, tāpēc kreditors pārbauda potenciāla aizņēmēja maksātspēju un kredītvēsturi, nevis uzņēmuma finanšu stāvokli.

 

Ja papildu nauda ir vajadzīga ambicioziem biznesa mērķiem, bezprocentu aizdevuma kredītlimits visdrīzāk būs nepietiekams. Šāds kredītu veids ir piemērots privātiem mērķiem, piemēram, pēkšņām ārstniecības izmaksām, neatliekamam datora remontam u.tml.

 

Latvijā pirmais kredīts bez procentiem ir pieejams pie nebanku kredītdevējiem, kas strādā internetā. Tā strādā arī VIA SMS – kreditors, kas piedāvā gan bezprocentu aizdevumus, gan citus interneta kredītu veidus.

 

Elastīgais aizdevums dažādiem mērķiem

VIA SMS bezprocentu kredīts ir pieejams jaunajiem klientiem, kuri vēl ne reizi nav izmantojuši šī aizdevēja pakalpojumus. Kredīta maksimālā summa ir 300 eiro, atmaksas termiņš – 30 dienas. Salīdzinājumā ar parastu ātro kredītu, VIA SMS bezprocentu kredīts ir pieejams ar elastīgākiem atmaksas nosacījumiem – maksājuma dienā aizņēmējs var izvēlēties veikt atmaksu pilnā apjomā vai norēķināties ar kreditoru pakāpeniski. Izvēloties otro variantu, nav nepieciešams pagarināt kredīta termiņa par papildu samaksu.

 

Ja Jums ir nepieciešama lielāka summa, VIA SMS piedāvā arī apjomīgākus aizdevumus, ar kredītlimitu līdz 3000 eiro. Personas ar atbilstošu maksātspēju var pieteikties gan elastīgajam aizdevumam, gan naudas kredītam ar fiksētu atmaksas termiņu 6 - 12 mēneši.

 

Neatkarīgi no tā, vai vēlaties pieteikties samērā nelielam bezprocentu aizdevumam vai apjomīgam ilgtermiņa kredītam, VIA SMS izvērtēs Jūsu pieteikumu un sniegs atbildi tikai dažu minūšu laikā. Elektroniskā pieteikumu pārbaude un sadarbība ar vairākām valsts un privātajām kredītvēstures datubāzēm nodrošina operatīvu apkalpošanu un atbildīgu kreditēšanu.

 

VIA SMS bezprocentu kredīts nav speciāli paredzēts biznesa vajadzībām, taču var būt parocīgs situācijās, kas prasa neatliekamu finanšu risinājumu. Ienāciet VIA SMS mājaslapā, lai uzzinātu vairāk par aizņemšanās nosacījumiem!