Brauc uz Rīgu tvert īsto svētku sajūtu!

Photo by Ross Sneddon on Unsplash

Ņemot vērā mainīgos laikapstākļus, īsti nav skaidrs, kad sagaidīsim īstu ziemu ar baltu sniegu un kārtīgu salu. Tas, protams, traucē notvert īsto svētku sajūtu, kura parasti uzjundī, sākoties decembrim, jo visi ar prieku un sajūsmu gaida Ziemassvētkus. Ap šo laiku teju katrā Latvijas pilsētā jau stalti slejas greznā Ziemassvētku egle, bet ir pamats domāt, ka Rīgā tādu ir visvairāk, un tieši tāpēc aicinām ikkatru apmeklēt Rīgu šajā burvīgajā svētku gaidīšanas laikā!

Atbraucot uz galvaspilsētu, vari sākt ar mierīgu pastaigu pa vecpilsētu, centru, vai aizbraukt nedaudz ārpus centra, jo katrā rajonā atradīsi kādu īpašu vietu, kas izgreznota speciāli Ziemassvētkiem. Lai gan galvenā Rīgas egle atrodas Doma laukumā, pilsētvidē atrodas daudzas eglītes, kuras arī ir vērts apskatīt, piemēram, Jaunajā Teikā, Sporta2 kvartālā vai Berga Bazāra iekšpagalmā. Pēc pastaigas noteikti vēlēsies iestiprināties, tāpēc atrodi kādu patīkamu vietiņu, kur kopā ar draugiem vai ģimeni paēst un atgūt elpu.

Noteikti pēc ēšanas ārā būs manāma krēsla. Tas labi, jo no 7. decembra līdz pat 13. janvārim Rīgā apskatāms Eglīšu festivāls jeb Egļu ceļš. Rīgas centrā dažādās lokācijās ir izvietoti vides objekti, kas ataino egles dažādu mākslinieku izpildījumā. Katru gadu apskatāmi unikāli objekti, kā arī vides objekti, kas prezentēti jau citus gadus. Lielākā daļa objektu vislabāk apskatāmi tieši tumsā, tāpēc organizatori iesaka doties eglīšu meklējumos pēc saules rieta.

Nu, kad kļuvis pavisam tumšs, laiks ķerties pie Doma laukuma krāšņās egles apskates tumsā un pie Ziemassvētku tirdziņa. Kā jau ierasts, Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņā atradīsi amatnieku un mājražotāju darinājumus, kā arī varēsi nobaudīt uz īstas uguns tapušu zupu, cepamdesas, kāpostus un karstvīnu. Neiztikt arī bez izklaidēm bērniem un dzērieniem pieaugušajiem, ko atradīsi kādā no būdiņām. Arī piparkūku klāsts ir tik pat bagātīgs kā citus gadus!

Pēc garās dienas pienācis laiks pelnītai atpūtai, un, lai nekur tālu nav jāiet, vari palikt netālu esošajā Doma Hostel – ekonomiskas cenas, ērta atrašanās vieta un pats labākais – izejot pa durvīm, atkal nonāksi krāšņajā Vecrīgā.

Nu, vai jau posies uz Rīgu!? Mēs tevi gaidām!