Būtiskas izmaiņas Zvejniekciema krustojumā uz Tallinas šosejas!

Kreisā pagrieziena lieguma zīme, foto - Pixabay

Satiksmes drošības eksperti atzīst, ka kreisais pagrieziens ir viens no bīstamākajiem manevriem satiksmē līdzās apdzīšanai. Īpaši bīstami kreisie pagriezieni ir uz intensīvas satiksmes šosejām. Tallinas šoseja ir viens no galvenajiem un intensīvāk noslogotajiem autoceļiem Latvijā, kuras satiksmes intensivitāte jau pagājušajā gadā bija 8900 transporta vienību diennaktī, no kurām 30% bija kravu transports.

Liegti kreisie pagriezieni

Sākot ar piektdienu, 24. augustu, lai uzlabotu satiksmes drošības situāciju, Tallinas šosejas (A1) un pievedceļa Zvejniekciema stacijai (V55) jeb Pagasta ielas krustojumā (36. km) tiek liegti visi kreisie pagriezieni un turpmāk šajā krustojumā visos virzienos veicami tikai labie pagriezieni. Tallinas šosejas šķērsošana šajā krustojumā arī tiek aizliegta.

Lai veiktu kreisos pagriezienus, turpmāk ir izmantojami Tallinas šosejas divlīmeņu krustojumi ar autoceļu Saulkrasti–Bīriņi (V39) vai autoceļu Straupe–Lēdurga–Vidriži–Skulte (V128).

Šogad likvidētie kreisie pagriezieni:

- uz Tallinas šosejas (A1) trijos krustojumos Baltezerā, izbraucot no Senču prospekta, Liepkalnu ielas un Mētru ielas;

- uz Jelgavas šosejas (A8) krustojumā pie Medemciema, kur līdz šim bija melnais punkts jeb viens no bīstamākajiem krustojumiem uz valsts ceļiem.

Atgādinām, ka visā valstī notiek arī ceļa remontu darbi, kuru dēļ ir noteiktas satiksmes izmaiņas ne tikai Rīgā, bet arī citos 121 ceļa posmos.