Ceļvedis kāzu dreskoda ievērošanai

Kāzu krēsli, foto by efes, pixabay.com

Vasara ir galvenais kāzu laiks, un daudziem piemērota apģērba izvēle rada lielas pārdomas un rūpes. Kā nepārpucēties, lai izskata ziņā neaizēnotu laulātos un spēt pielāgoties arvien radošāko svinību vietām, taču vienlaikus ierakstīties etiķetes noteikumos?

Veikala VAN GRAAF stila konsultanti ir sagatavojuši sešus vienkāršus padomus dāmām un kungiem, kā būt pieklājīgam kāzu viesim un vienlaikus izskatīties un justies lieliski, informē Elīna Korba, VAN GRAAF komunikācijas konsultante.

"Kāzu viesu mode medijos tiek aprunāta Holivudas un augstdzimušo kāzās, taču viesu apģērba likumi attiecas arī uz mūsu pašu ģimenes locekļu un draugu kāzām. Lai neapjuktu informācijas daudzumā, esam sagatavojuši sešus vienkāršus padomus," norada VAN GRAAF Rīgas veikala vadītāja Agnese Masaļska.

Pasākuma formāts

Puse no uzvaras tērpu izvēlē ir tad, ja atkodīsi piemērotāko pasākuma dresskodu. "Black tie" vai "formal" dreskodam atbilstošu apģērbu ieteicams izvēlēties gadījumos, ja pasākums notiek smalkās muižās vai viesnīcās. Šādos pasākumos sievietēm jāizvēlas vakarkleita vai kokteiļu kleita. Savukārt kungiem jāizvēlas smokings vai tumšs uzvalks. Kāzās, kuras paredzētas dabā, viesu namos, restorānos vai terasēs, piemērotāk būs kokteiļu kleitas, svinīgas midi un mini garuma kleitas vai bikškostīmi dāmām, savukārt kungiem vēlams izvēlēties uzvalku, taču var atļauties būt drosmīgāki materiālu un krāsu izvēlē.

Nē, baltam un melnam

Šis nosacījums jāzina un jāievēro ikvienam no viesiem un pat vadītajiem. Baltā krāsa ir jāatstāj tikai un vienīgi līgavai, un katra viesa, tostarp ari pasākuma vadītāja, pienākums ir šo noteikumu ievērot. Savukārt melno krāsu nav iesakāms lietot, jo tā ir nomācoša un īpaši nepiemērota vasaras kāzām. Krāsu nozīme ir ļoti būtiska un pat tad, ja kāzu ielūgumos vēlamās kāzu krāsas nav norādītas, ieteikums ir maigas krāsas un rakstus pārāk spilgti toņi un koši raksti neradīs elegantu iespaidu. Arī puišiem, ja pasākums nav "Black tie" vai "Formal", melnas krāsas uzvalku nav vēlams vilkt.

Ņemt vērā atrašanās vietu

Kāzās arvien biežāk izvēlas netradicionālas ceremoniju vietas, tas padara svētku sajūtu vēl īpašāku un unikālu. Nereti šīs ceremonijas notiek brīvā dabā, kur,mērojot ceļu līdz notikuma vietai pārāk smalkos vai augstos papēžos, ir ļoti izaicinoši. Jāatceras par laika apstākļiem, kas mūsu platuma grādos var būt ļoti mainīgi. Domājot par svinību apģērbu dāmām, ir nepieciešams padomāt ne tikai par kleitu un kurpēm, bet arī par jaku, kas noderēs vakara drēgnumā, ja konkrētajā dienā laiks kļūs vēsāks. Ja laulību ceremonija notiek baznīcā, dāmām ir jāatceras piesegt plecus.

Nē, pārsteidzošiem apģērbiem

Pat tad, ja atmosfēra plānota brīva un nepiespiesta, kāzas tomēr nav pasākums, kurā apģērbties izaicinoši un drosmīgi. Pārlieku spilgtas krāsas, kleitas un blūzes ar fliteriem meitenēm, koši vai krāsaini uzvalki puišiem ir jāatstāj cita veida pasākumiem. Kāzās sievietēm nav ieteicams vilkt pārāk īsas, ciešas kleitas ar atkailinātu dekoltē. Tas nenozīmē, ka kāzu viesa uzdevums ir neizcelties, kāzās nepieciešams izcelties, taču to darīt gaumīgi un ievērojot etiķeti.

Jā, pasteļtoņiem

Pasteļtoņi un smilšu krāsas toņi būs lieliska izvēle visās kāzās, tās šogad ir arī ļoti aktuālas. Šobrīd plašā klāstā pieejamas ceriņu, maigi rozā un bēšu toņu kleitas, žaketes un arī citi aksesuāri, lai sev vēlamo tēlu izdotos atrast ikvienam. Tāpat var izcelties ar vasarīgi romantisku tēlu dāmas, izmantojot ziedu rakstus. Šogad aktuālāki būs drīzāk smalki ziedu raksti un motīvi, nevis lielas un izteiksmīgas puķes. Savukārt kungi, ja kāzu svinības paredzētas brīvāka atmosfērā, var izpausties ar gaišākiem toņiem uzvalkā - mohēras zili vai pelēki uzvalki, tvīda raksti un brūnie toņi liks izcelties ar eleganci.

Jā, elegantiem aksesuāriem

Koptēla veiksmes atslēga slēpjas detaļās, tāpēc nepieciešams atcerēties par piemērotiem aksesuāriem. Dāmām jāatceras par kurpju un somas saskaņošanu, lai radītu vienotu tēlu. Šeit jāatgādina, ka dāmām lielu somu vietā ieteicams izvēlēties mazāka izmēra klačus vai pleca somiņas. Juvelierizstrādājumi un matu aksesuāri tēlu padarīs svinīgāku. Puišiem vēlams atcerēties par sīkumiem - pieskaņojiet jostu apaviem un citiem aksesuāriem, kurus valkājat, padomājiet par pulksteni vai aproču pogām, tomēr nepārspīlējiet ar aksesuāriem, izvēlieties, kurus no tiem vēlaties izcelt,- kaklasaiti, kabatas lakatu, aproču pogas vai kaklasaites klipsi.