“Černobiļa” – seriāls, kurš Tev noteikti ir jānoskatās

Unsplash.com

Latvijas seriālu pasauli pavisam nesen satricināja seriāls “Černobiļa”, ko tagad ir iespējams atrast vairākās TV skatīšanās platformās. Ja vēl neesi to redzējis, Tev tas noteikti ir jānoskatās.

“Černobiļa” ir līdz šim atklātākais video materiāls par katastrofas norisi, kādu līdz šim esam redzējuši. Visi zina par šo cilvēces traģēdiju, bet neviens neaptver tās milzīgo ietekmi uz cilvēku likteņiem. Seriālā notikumi tiek atspoguļoti patiesi, pamatojoties uz pirms tam veiktiem pētījumiem, un scenārijs izved cauri tās nakts notikumiem no sākuma līdz pašam beigām. Kurš bija vainīgs AES kodolreaktora sprādzienā? Kas notika ar cilvēkiem, kuri, nezinot briesmas, devās pašā notikumu epicentrā? Kādas sekas atstāja radioaktīvais piesārņojums?

Emocionāls, apskaidrības pilns un detaļām piesātināts – tāds ir “HBO” un “Sky” piecu sēriju mini-seriāls, un varam garantēt: pēc noskatīšanās Tu kādu brīdi vēl par to domāsi...

 


Atgādinājumam: Černobiļas atomelektrostacijas kodolkatastrofa notika 1986.gada 26.aprīlī tagadējā Ukrainas teritorijā. Tā tiek uzskatīta par vienu no lielākajām (ja ne pašu lielāko) kodolkatastrofām vēsturē un ne velti: vairāk nekā 115 tūkstoši cilvēku tika evakuēti, vairāk kā 600 tūkstoši piedalījās katastrofas seku likvidēšanā, bet bojāgājušo skaits līdz šim laikam nav skaidri zināms radiācijas radīto slimību dēļ.