Cik godprātīgi ir autoevakuācijas pakalpojumu sniedzēji Latvijā?

Pixabay.com

Uz ceļa palikt bez riepas, ieripot grāvī, “uzvārīt motoru”, noķert kādu meža dzīvnieku ar mašīnas bamperi…  – šajās ekstrēmajās ainiņās autovadītāji parasti visu uzmanību velta sava auto labsajūtas uzlabošanai. Pēdējais, ko gribas, ir uzrauties uz neplānotām papildus izmaksām vai piebeigt savu auto līdz galam.  Diemžēl nereti autoevakuatora izsaukšana ir kā loterija – vilinoši teksti un zemas cenas piesaista klientu uzmanību, bet finālā – izrādās, ka esi zaudējis kaudzi naudas, bet ieguvuma pretī nav.  Kā zināt – kura no visām biļetēm ir laimīgā?

Meklē autoevakuatora kontaktus uzticamās vietnēs

Iedomāsimies situāciju: Tu vēlā vasaras pēcpusdienā izbrauc no Rīgas pa Vidzemes šoseju un - “bums” – riepa pušu. Rezerves rata bagāžniekā nav un nav arī neviena, kurš varētu tagad piebraukt tev palīgā ar atbilstošu ratu vai instrumentiem. Kur tu meklēsi autoevakuatora kontaktus?

Speciālisti no "JIK autoevakuatora" skaidro, ka cilvēki bieži vien uzņēmumu kontaktus meklē Facebook vai sludinājumu portālos – vietās, kur uzņēmējiem ir iespēja izlikt informāciju par sniegtajiem pakalpojumiem, norādot ļoti kārdinošu cenu, un diemžēl daudzi šīs iespējas izmanto negodprātīgi, jo norādītā cena neparāda virkni slēptās izmaksas. Klients tiek ievilināts slazdā un viņam par to nav ne mazākās nojautas, līdz netiek piestādīts rēķins par lielāku summu vai noticis vēl kas trakāks.

Kad meklē autoevakuatoru kontaktinformāciju internetā, pārliecinies, ka interneta vietne ir uzticama: Vai tajā atrodas informācija par uzņēmuma juridiskajiem datiem, vai norādīta oficiāla uzņēmuma mājas lapa, vai mājas lapā norādītie kontakti sakrīt ar sociālajos tīklos publicētajiem telefona numuriem, vai ir redzamas atsauksmes par šo uzņēmumu, vai ir pieejami foto ar evakuatoru un kādas ir uzlīmes uz tā. Legāliem autoevakuatoriem  uz sāniem būs uzlīmes ar reklāmu, uzņēmuma logo un telefoniem. Ja izsauksi tādu, kur uz mašīnas virsū nav nekā, iespējams, būsi iekritis negodprātīga uzņēmēja izliktajos tīklos.

Zemas cenas nozīmē zemu kvalitāti

Iepriekš jau skaidrojām, ka cena par autoevakuācijas pakalpojumiem ir atkarīga no ārkārtīgi daudz faktoriem un viens no tiem ir sniegtā pakalpojuma kvalitāte. Izvēloties piedāvājumu par neticami pievilcīgu cenu, tu uzņemies risku sabojāt savu auto, jo neprasmīgi autoevakuācijas pakalpojumu sniedzēji, ceļot auto vai velkot to no grāvja, var sabojāt tā tehniskos mezglus, piemēram, gadījumos, kad riepa ir nobloķējusies, vai vizuālo izskatu, piemēram, ceļot auto aiz bampera un to nolaužot. “Lētākais ne vienmēr ir labākais” skaidro uzņēmuma "JIK autoevakuators" īpašnieks Jānis Garoza un aicina klientus jau zvana laikā ar autoevakuatora dispečeri pievērst uzmanību cenai, kas tiek nosaukta, un tam, cik daudz jautājumus pirms tās noteikšanas dispečers ir uzdevis. Ja pirms cenas nosaukšanas cilvēks ir uzzinājis tikai tavu atrašanās vietu, nenoskaidrojot bojājumu apmēru, labāk būs zvanīt citam autoevakuatoram.

Pārliecinies, ka uzņēmums ir licencēts

Visiem godprātīgajiem autoevakuācijas pakalpojumu sniedzējiem ir uzņēmumu licences. Jau zvana laikā pajautā, vai uzņēmums ir licencēts un vai tas piedāvā arī auto evakuācijas apdrošināšanu. Krāpnieki pēc šiem diviem jautājumiem vēlēsies izbeigt ar tevi sarunas, kamēr nozares pozitīvie piemēri ne tikai laipni sniegs atbildes uz tiem, bet pat piedāvās maiņas auto, lai vari turpināt savu ceļu. Speciālisti no "JIK autoevakuatora" norāda, ka ir svarīgi informēt sabiedrību gan par nozares pozitīvajiem piemēriem, gan negodprātīgajiem uzņēmējiem, jo tikai tā ir iespējams apturēt ēnu ekonomikas veidošanos šajā sfērā. Autoevakuācijas nozares patrioti ir nodibinājuši Latvijas autoevakuatoru biedrību, kas iestājas par godīgumu, caurspīdīgumu un vienlīdzīgiem noteikumiem visiem šī pakalpojuma sniedzējiem, lai klientiem – tev – šādas neparedzētas situācijas uz ceļa būtu mazāk “sāpīgas”.