Cilvēki dalās padomos, kā atmest smēķēšanu - vērts izlasīt!

Smēķēšana, sieviete smēķē. Photo by Marcelo Moreira from Pexels

Smēķēšana ir viens no populārākajiem kaitīgajiem ieradumiem, no kura lielākā daļa “cigarešu kūpinātāju” vēlas tikt vaļā. Taču, ak, vai – to izdarīt nemaz nav tik vienkārši. Lai uz visiem laikiem atmestu pīpēšanu, ir nepieciešams milzu gribasspēks un jāapbruņojas ar pacietību, jo atkarība, kas vairāku gadu garumā turējusi savos valgos, ir ļoti spēcīga. Cilvēks, kurš pārtraucis smēķēšanu, vēl aptuveni trīs mēnešus “domā kā smēķētājs”. Tāpēc, var gadīties, ka kādā saspringtākā situācijā, roka automātiski sniedzas pēc cigaretes. Tomēr zinātāji steidz atgādināt, ja tiešām vēlies reizi par visām reizēm atteikties no cigaretēm, ir jābūt skaidriem iemesliem, kāpēc to esi apņēmies darīt. Un šie iemesli jāatgādina sev katru dienu. Turklāt vēlams par šo nodomu pastāstīt arī saviem draugiem un līdzcilvēkiem, lai, grūtākajos brīžos, kad galvā iezogas doma – “vajadzētu uzpīpēt”, viņu atbalsts palīdzētu atturēties. Nav viena “brīnumlīdzekļa”, kā atmest smēķēšanu. Katram derēs kas cits. Ja vieni rekomendē smēķēšanu pārtraukt “kā ar nazi” – vienā dienā, citi iesaka pakāpeniski samazināt izsmēķēto cigarešu apjomu. Kāds mudina paļauties tikai uz gribasspēku, vēl kāds – lūkoties pēc medikamentiem, kas palīdz pakāpeniski pārtraukt smēķēšanu. Esam apkopojuši interneta dzīlēs pieejamos līdzcilvēku padomus, kā viņiem izdevies atmest smēķēšanu. Iespējams, kāds no tiem noderēs arī tev:

 • Galvenais, ir gribēt atmest. Ja gribasspēka nav, nekas nesanāks. Var pamēģināt šādu metodi – kad gribas pīpēt, sev pateikt: tagad nē, pēc stundas. Savukārt pēc stundas tā vietā, lai smēķētu, apēst kādu konfektīti. Ja  absolūti nevar izturēt, uzsmēķēt un tad atkal domāt -  tagad nē – pēc stundas. Tā samazināsies izsmēķēto cigarešu skaits, kamēr ieradums pāries.
 • Darīju pretēji visiem ieteikumiem, ka jāaizvāc visi kārdinājumi. Nopirku jaunu paciņu, noliku acu priekšā un teicu – ja nāvīgi gribēšu, uzsmēķēšu, bet ne tagad. Tā arī vairs nekad neatvēru to paciņu.
 • Es smēķēju 22 gadus. Un vienu dienu meitai apsolīju – kad viņai paliks 5 gadu, mamma atmetīs smēķēšanu. Tā arī notika – pamodos meitas dzimšanas dienas rītā un turēju savu solījumu. Nu jau iet ceturtais gads. Jā, bija grūti, bet vistrakākās ir pirmās 4 dienas. Pēc tam jau daudz vieglāk. Aptuveni pēc 2 nedēļām man jau netraucēja cilvēki, kas blakus smēķēja.
 • Katru dienu cigaretēm paredzētu naudu ieliec bērna krājkasītē un redzēsi, cik daudz nopīpē mēneša laikā. Sakrāto naudu varēsi iztērēt bērna priekam.
 • Atmetu vienā dienā – uzreiz. Nekādus pakāpeniski. Jābūt raksturam, lai nerodas 101 atruna, kāpēc jāuzpīpē. Jāmeklē tikpat daudz iemeslu, kāpēc to nedarīt.
 • Izlasīju grāmatu “Kā viegli atmest smēķēšanu” un atmetu! Nu jau 11 gadus vairs nesmēķēju.
 • Es esmu kaislīga nesmēķējoša pīpētāja. Es to vienkārši vairs nedaru. Bet man tā patīk process! Katru dienu zinu, ka varu sākt, ja sagribu. Bet man to nevajag! Ar šādu pieeju man izdevās, jo nav aizlieguma. Noliku paciņu pieejamā vietā – varu paņemt, ja gribu. Bet man to vajag.
 • Man palīdzēja, ka partneris nesmēķē. Kaut kā neērti bija, ka viņš nepīpē, bet es smēķēju.
 • Var pamēģināt plāksterus, košļājamās gumijas vai “pūšamos”, kurus iesmidzina mutē, kad sagribas pīpēt. Ar gribasspēku varētu būt par maz
 • Atmetu dienas laikā. Iznācu sapucēta no salona – kažoks, smaržas. Uzpīpēju un sapratu, ka drausmīgi smird viss – mati, drēbes. Un viss, no tās dienas vairs nevienu. Āda, zobi – viss taču bojājas smēķējot.
 • Man palīdzēja akupunktūra un motivācija.
 • Patiesībā pīpējam aiz gara laika. Tāpēc svarīgs ir domu spēks un jāatrod aizraušanās, kas nomāc domas par pīpēšanu. Vistrakākās ir pirmās trīs dienas. Es tajā laikā kā traka ravēju dārzu. Smieklīgi jau skan, bet man palīdzēja.

Ja paša spēkiem tomēr neizdodas atmest smēķēšanu, iesakām vērsties pēc palīdzības pie profesionāļiem. Esam sagatavojuši virkni profesionālu narkologu sarakstu, pie kuriem vari vērsties pēc palīdzības smēķēšanas atmešanā un pārtraukt šo kaitīgo ieradumu.

Izlasi arī: