CNC frēzēšana un gravēšana – smalkāk nekā roku darbs!

Grupa Lukss

Smalki ornamenti koka vai stikla interjera priekšmetos, kokā skaisti iegravēts uzraksts ar māju nosaukumu, rotaļlietas bērniem, glīti ziedu vai citu formu raksti uz mēbelēm, kāzu vai korporatīvās dāvanas ar personisku dizainu… Šīs un daudzas citas lietas mūsdienās tiek radītas, izmantojot CNC – jeb datora ciparu vadības – tehnoloģiju, lai izveidotu vissarežģītākos dizaina priekšmetus un to detaļas gan kokā, gan citos materiālos.

Kā notiek CNC frēzēšanas process?

CNC frēzēšanas iekārta pēc būtības ir tā pati vecā labā frēzēšanas iekārta, tikai gudrāka un mūsdienīgāka. Iekārtas operators nevis groza sviras un kloķus, bet ievada attiecīgu kodu jeb CNC, ko frēzēšanas iekārta nolasa un tad pati pārvietojas pa materiālu, sekojot šajā kodā norādītajām koordinātēm, tā izveidojot tik perfektu koka, stikla vai cita materiāla priekšmetu, kādu cilvēka roka, iespējams, nespētu. Pēc tāda paša principa notiek arī CNC gravēšana, veidojot materiālā jebkādu zīmējumu vai uzrakstu, vai ornamentu pēc vajadzības, vēlmēm un gaumes.

Cnc frēzēšanas un gravēšanas priekšrocības

 1. Augstāka precizitāte nekā ar roku frēzētos vai gravētos darbos
 2. Plašs pielietojums – no māju nosaukumiem vai kāzu dekora kokā līdz dažādu rūpniecisku detaļu izgatavošanai
 3. Uzticamība – CNC iekārtas var darboties jebkurā laikā un dienā
 4. Augsta produktivitāte – iespējams saražot neskaitāmi daudz identisku priekšmetu vai detaļu
 5. Neprasa smagu cilvēka roku darbu – iekārtā tiek ievadīts CNC kods un tālāko mašīna izdara pati.

Kādus materiālus var apstrādāt ar CNC tehnoloģiju?

CNC iekārta sniedz iespēju ar augstu precizitāti izgriezt šādus materiālus:

 • koku
 • finieri
 • orgstiklu
 • mākslīgo akmeni
 • kompozītpaneļus
 • PVH plastikātu
 • Polikarbonātu
 • Putuplastu
 • Polistirolu
 • mīkstos metālus
 • kā arī citus materiālus

Kur pasūtīt kāzu dekorus, korporatīvās dāvanas, interjera priekšmetus un citus produktus CNC frēzēšanai?

SIA “Grupa Lukss” ir dibināta 1997. gadā kā lielformāta drukas uzņēmums un piedāvā produkciju, kas izmantojama vides reklāmām, interjeram, veikalu noformējumiem, izstādēm. “Grupa Lukss” piedāvā arī CNC frēzēšanas un gravēšanas pakalpojumus, kas tiek īstenotas ar profesionālu augstas precizitātes CNC frēzēšanas iekārtu. Izgriešana notiek pēc klientu iesūtīta vai pašu izstrādāta darba faila vektoros (.cdr, .dwg, .dxf, .eps, .ai, .pdf), kas nozīmē, ka iespējams īstenot teju jebkuru dizaina ideju! Šī iekārta ļauj veikt arī mehānisko gravēšanu, kas plaši tiek izmantota dažāda veida reklāmā.  

Vēl drosmīgāku dizaina un rūpniecisko ideju īstenošanai iespējams izmantot trīs dimensiju CNC frēzēšanas pakalpojumus. Darbs tiek īstenots pēc klienta nosūtītā 3D faila. Faila sagatavošanu iespējams uzticēt arī SIA “Grupa Lukss”, kas to izveidos pēc klienta iesūtītajiem rasējumiem un apraksta.