Dažas noderīgas viltības tiem, kuri paši labo savu automašīnu

Šie padomi, kā labāk veikt vītnes remontu, noderēs katram, kurš kādreiz veicis remontu pašrocīgi savā garāžā vai ikdienā strādā auto servisā. Teju katrs, kas reiz labojis mašīnas dzinēju, aizdedzes sveces vai izpūtēja kolektoru, sastapies ar situāciju, ka oriģinālā skrūve ar nepieciešamā izmēra vītni ir neglābjami sabojāta, un nav iespējams nekavējoties atrast atbilstošu.

Ko darīt? 

Savureiz gadās, ka iekšējā vītne zem tajā iestiprinātās tapskrūves ir sabojāta. To parasti vienkārši izurbj un iegriež tajā lielāka izmēra vītni. Šādos gadījumos bieži tiek piemērotas nezināmas izcelsmes un apšaubāmas kvalitātes tapskrūves, kādas nu izdevies dabūt rokā. Kā to pierāda diskusijas dažādas auto un moto forumos, dažkārt īstajā brīdī nav atrodamas pat tādas. Ieliekot gluži vienkārši vītņu ieliktni, ir iespējams izmantot veco skrūvi. 

Kādas ir vītņu ieliktņu priekšrocības? 

• Tapskrūves vītņu ieliktņos turas ciešāk: atjaunojot vītņu caurumus automobiļu dzinēju daļās, piemēram, aizdedzes sveces vītnes, iespējams panākt, ka jaunā sveces vītne kļūs ciešāka, stingrāka un izturīgāka.
• Aizvietojamība — var aizstāt vienu detaļu ar citu. Piemēram, gadījumā, ja nav iespējams manuāli izgatavot tādu pašu skrūvi, kāda ir oriģinālajā automašīnas detaļā, vienkārši izurbiet piemērota izmēra caurumu, iegrieziet tajā citu vītni, kam vieglāk piemeklēt nepieciešamā izmēra skrūvi visā plašajā automobiļu stiprinājumu ražotāju sortimentā.
• Izturīgums — īpaši pamanāms gadījumos, kad vītne ir izgatavota no mīksta materiāla, piemēram, alumīnija. Ja vītņotajā ieliktnī ieskrūvētā tapskrūve salūzīs, izpaliks “nokošanas” efekts. Nolauzto tapskrūvi varēs izgriezt pavisam viegli.

Un kā tad atjaunot vītni?

Ļoti vienkārši! Izpildot šos trīs soļus un izmantojot piemērotus instrumentus:
1. Izurbiet nepieciešamā diametra caurumu
2. Iegrieziet tajā īpaša profila vītni ar tam paredzētu vītņurbi
3. Ieskrūvējiet vītnes atjaunošanas ieliktni iegūtajā vītnē (vēlams, nerūsējošā tērauda). 

Skaties arī video zemāk! 

Kādi instrumenti nepieciešami instrumenti vītņu remontam

• urbis
• vītņu urbis
• vārpsta (rīks ieliktņa ieskrūvēšanai)

Kur dabūt šos instrumentus? 

Šos un citus iepriekš minētos vītņgriešanas instrumentus un citus piederumus vītņu remontam var iegādāties instrumentu veikalā SIA “Vak BA”, kurā instrumentu un darbagaldu speciālisti varēs sniegt jūsu vajadzībām piemērotākos rīkus!