Dezinficēsim rokas, vilksim maskas un sargāsim paši sevi!

Pixabay.com/

Valstī noteiktie stingrie ierobežojumi, ar kuriem sadzīvojām pēdējos 2 mēnešus, lēnām tiek atcelti, bet COVID-19 infekcijas baktērijas vēl aizvien dzīvo starp mums. Uz šo brīdi pasaulē jau vairāk nekā 5,2 miljoni cilvēku ir saslimuši ar COVID-19 infekcijas slimību. No tiem izveseļojušies ir 2,1 miljons jeb 40%. Mirušo skaits sasniedzis vairāk nekā 335000 cilvēku. Kaut arī Latvija ir uzskatāma kā viena no veiksmīgākajām pasaules valstīm šīs pandēmijas apkarošanā, arī mums statistika ir augsta: saslimuši vairāk nekā 1000 cilvēki, no kuriem 22 miruši. Atgriežoties ierastajā dzīves ritmā par sevis un savu mīļo sargāšanu ir īpaši jādomā. Lūk, lietas, kas Tevi var pasargāt.

Lieto sejas maskas

Sejas maskas ir efektīvas pilienu uztveršanā un dažos pētījumos uzrāda pat pieckāršu aizsardzību. Sejas aizsegs ir jālieto arī braucot sabiedriskajā transportā un profesionāla maska sniegs daudz labāku aizsardzību nekā priekšā mutei pielikta šalle vai lakats. Vari izvēlēties vienreizlietojamās sejas maskas vai mazgājamas un atkārtoti lietojamas kokvilnas un viskozes auduma sejas maskas. Vienreizlietojamas tiešām ir izmantojamas vienu reizi un ir jāizmet tiklīdz maska paliek mitra. Atkārtoti lietojamās sejas maskas ir domātas tikai 1 cilvēkam un ir svarīgi tās mazgāt pareizā temperatūrā, ievērojot instrukcijā norādītos grādus.

Starp citu, arī valsts centralizēto eksāmenu laikā vajadzēs lietot sejas masku, tāpēc aizsarglīdzekļu un dezinfekcijas līdzekļu interneta veikalā CovidStop.lv pieejams komplekts eksāmenam, kas sastāv no atkārtoti lietojamas sejas maskas un dezinfekcijas līdzekļa.

Dezinficē rokas

Šogad ir ļoti svarīgi, lai mājās un arī kompaktos izmēros līdzņemšanai vienmēr pa rokai būtu roku dezinfekcijas līdzekļi. Tiem ir jābūt uz spirta bāzes un jāatbilst Eiropā noteiktajiem standartiem un regulām. Pirms iegādājies roku dezinfekcijas līdzekli, vienmēr pārliecinies par tā antibakteriālajām un dezinficēšanas īpašībām, un pērc to tikai pie tāda tirgotāja, kas visu ir iekļāvis produkta aprakstā.

Vienreizlietojamie cimdi

Atrodoties ārpus mājas un sabiedriskās vietās, kur saslimšanas risks ir lielāks, piemēram, poliklīnikā, slimnīcā vai citā medicīnas iestādē, izmanto vienreizlietojamos cimdus. Tie ir pieejami dažādi – nitrila, lateksa, ar mikro-tekstūrētu virsmu, ar aloe vera, u.c. Neizmanto šos cimdus atkārtoti, tāpēc iesakām iegādāties tos vairumā, lai pietiek ne tikai sev, bet arī citiem ģimenes locekļiem.

CovidStop.lv pieejams arī nopietnāks ekipējums – respiratori, sejas aizsegi jeb vairogi, aizsargbrilles un pat vienreizlietojamie kombinezoni un halāti. Ja šie aizsarglīdzekļi ir jālieto darbā, ievēro visus darba devēja norādījumus un lieto tos, atbilstoši norādītajām instrukcijām.

Dezinficē virsmas

Dezinficē virsmas gan mājās, gan darba vietā katru dienu. Lieto speciāli tam paredzētu dezinfekcijas līdzekļus uz spirta bāzes, pirms tam izlasot lietošanas instrukciju. Vairāki būs pielietojami kā virsmu, tā roku dezinfekcijai, bet citu ķīmiskais sastāvs būs pārāk spēcīgs. Tāpat arī neatstāj to maziem bērniem viegli pieejamā vietā.

Protams, neviens no augstāk minētajiem drošības līdzekļiem negarantē 100% aizsardzību no saslimšanas ar COVID-19, bet, tos lietojot, var būtiski samazināt iespējamību saslimt, tāpēc dodies uz mājas lapu CovidStop.lv un apskati pašreiz labāko dezinfekcijas līdzekļu un aizsarglīdzekļu piedāvājumā.