Droša velobraukšana sākas ar satiksmes noteikumu apguvi

Vasara tikpat kā klāt un ielās sāk parādīties arvien vairāk mazo velobraucēju. Daži no tiem izbraucienos dodas vecāku pavadībā pilnā ekipējumā – ar ķiverēm un elkoņu sargiem, citi – jau pietiekami patstāvīgi un pieauguši, lai paši izvēlētos savu maršrutu bez pieaugušā uzraudzības. Neraugoties uz to, cik ļoti mēs vēlamies uzticēties saviem bērniem, jāatzīst, ka daudzu vecāku sirdis mazliet nodreb, kad atvase uzkāpj uz velosipēda. “Brauc prātīgi!” – tie ir vienīgie ceļa vārdi, ko paspējam pateikt, pirms divritenis nozudis skatienam. Tomēr ne visi apzinās, kā pareizi uzvesties uz ceļa un ko nozīmē būt par ceļu satiksmes dalībnieku, lai neapdraudētu sevi un citus. Tādēļ iesakām lielisku, interaktīvu un izklaidējošu materiālu, ko sagatavojusi Ceļu satiksmes drošības direkcija, lai bērni varētu apgūt ceļu satiksmes noteikumus. Turklāt tas būs lielisks veids, kā ierastās multfilmas nomainīt uz ko lietderīgāku.

Bērniem īpaši izveidotajā vietnē http://www.berniem.csdd.lv/ ir pieejamas gan interesantas spēles, kā piemēram, Velopilsēta vai 3D satiksmes drošības spēle, puzles un zīmēšanas spēles, gan uzdevumi, kas palīdzēs satiksmes noteikumus apgūt interaktīvā un aizraujošā veidā. Tas ir lielisks veids, kā pavadīt brīvo laiku, pirms sākas vasara un visi dodas ielās.

Tāpat CSDD ir izveidota īpaša mācību video sērija par drošības jautājumiem ceļu satiksmē, kas noderēs jaunajiem velosipēdistiem.  

Kā pieteikties eksāmenam velosipēdista apliecības iegūšanai?

Sākot no 10 gadu vecuma bērniem ir iespēja nokārtot ceļu satiksmes noteikumu eksāmenu un satiksmes drošības testu un iegūt velosipēdista apliecību. Sagatavošanās ir pavisam vienkārša – CSDD mājaslapā ir pieejams tests, kuru var pildīt neierobežotu reižu skaitu, tādējādi pārbaudot savas zināšanas. Kad bērns jūtas noteikumus pietiekami apguvis – ir jāpiesakās eksāmenam kādā no CSDD nodaļām. Tāpat eksāmenu ir iespējams nokārtot arī Rīgas Motormuzejā, iepriekš piesakoties. Līdzi būs jāņem pase ai dzimšanas apliecība, ja bērns jaunāks par 15 gadiem.