Drošība jūsu mājās – atslēgu dažādība un pareizā izvēle

Neatkarīgi no tā, kur atrodas tava dzīvesvieta, vienmēr ir svarīgi būt drošam un pārliecinātam par to, ka tajā neviens neiekļūs. Pat, ja tā ir māja meža vidū, iespēja, ka kāds ļaunprātīgi varētu izmantot tavu prombūtni, pastāv.

Atslēgu servisa speciālists Ēriks, kurš strādā atslēgu servisā “Gaitari” stāsta, ka svarīgākais ir nodrošināties pret zagļiem, ierīkojot divas durvis. “Pirmās durvis jeb ārdurvis var būt vienkāršākas, otrajām gan jābūt daudz sarežģītākām, vēlams dzelzs. Teiksim, ja ir kāds uzlaušanas mēģinājums, tad tās pirmās iespējams atlauzīs vaļā, bet zagļi jau nezina, kas ir otrā pusē. Ja uzliek labākās durvis priekšā, tad zaglis zina ar ko ir darīšana un ar to rēķinās. Savukārt, ja labākās durvis ir iekšā, tas viņam ir pārsteigums, un, ja tas ir pārsteigums, tas prasa laiku. Un zādzībai laiks ir ļoti svarīgs.”

Vislabāk ir izvēlēties durvis ar divām slēdzenēm. Viena var būt vienkāršā, tautā saucamā šleper atlēga jeb angļu tipa atslēga. Otrai jābūt daudz drošākai un grūtāk atlaužamai – zirnekļa tipa atslēgai. Zirnekļa tipa atslēgas mehānisms īpašs ar trīs punktu drošības sistēmu, kas slēdzenes atmūķēšanu padara ļoti sarežģītu. 

Ēriks iesaka lētākos variantus izvēlēties telpām, kurās nav priekšmetu ar lielu materiālo vērtību. Tāpat lētās atslēgas var izmantot telpās, kur ir daudz cilvēku. Atslēgas izgatavot jebkurā gadījumā maksā naudu, tāpēc ēkās, kurās ir vairākas telpas, kurās uzturas cilvēki, iesaka likt lētākos variantus, jo izmaksas tāpat būs augstas, ņemot vērā cilvēku skaitu. Lētākās slēdzenes parasti sastopamas biroju ēkās, skolās, augstskolās, kur nepieciešams slēgt privātos kabinetus un kur ēkai ir apsardze vai videonovērošana.

Jāatceras, ka drošība atkarīga arī no atslēgas ražotāja un kvalitātes. Lielākoties visas atslēgas tiek veidotas no misiņa, galvenā atšķirība ir profilos, ko nosaka ražotāji. Jo sarežģītāks profils, jo drošāka atslēga, taču arī dārgāka. Vienkāršākās atslēgas tiek izgatavotas 5 minūšu laikā, sarežģītākas jau aizņem 15 minūtes, bet īpaši pasūtījumi var aizņemt pat dienu vai divas. Naudu nevajadzētu žēlot, īpaši, ja šo slēdzeni liek dzīvokļa vai mājas durvīs. Pietam, jo kvalitatīvāka atslēga, jo ilgāk tā kalpos.

Ja tev radušies jautājumi, droši dodies uz tirdzniecības centru Galerija Centrs, kur darbnīcā “Atslēgu un bateriju serviss” jūs gaidīs zinošais Ēriks, kurš labprāt padalīsies pieredzē un sniegs ieteikumus.