Durvju kārbas un portāli – svarīgi izvērtēt pirms durvju montāžas

Durvis. Pixabay.com

Durvju nomaiņa nebeidzas tikai ar durvju dizaina izvēli – būs jāpadomā arī par to, kā durvis varēsi iemontēt savā mājoklī – Kādas vērtnes izmantosi? Vai sienas ir taisnas? Vai durvju kārbas nav plānākas nekā sienas? Ja tādas durvju konstrukcijas sastāvdaļas kā durvju vērtne, kleidas jeb aplodas, eņģes un slēdzene mums nav svešas, tad liela daļa cilvēku durvju montāžas procesā, saskaroties ar jautājumiem par durvju kārbu un durvju kārbas paplašinājumiem jeb portāliem, apjūk. Lai tā nenotiktu, mēs kopā ar Durvju centru esam sagatavojuši Tev informāciju par durvju kārbām un portāliem, kas atvieglos to iegādes procesu.

Parastās vai teleskopiski regulējamās durvju kārbas?

Durvju uzstādīšanas procesā mēs parasti sastopamies ar to, ka durvju kārbu ir nepieciešams pielāgot durvju ailei, jo tās nesakrīt izmēros. Durvju kārbai ir pareiza taisnstūra forma, savukārt durvju ailei mēdz būt defekti, kas bieži vien ir sastopami  vecās mājās. Bieži vien arī ir nepieciešamas kārbas pielāgošana sienas platumam. Lai to paveiktu, izmanto kārbas paplašinātājus jeb portālus. Regulējamo durvju kārbu komplektā ietilpst kārbas paplašinātājs jeb portāls un apmales no abām pusēm. Līdz ar to regulējamu kārbu ir vieglāk un ātrāk uzstādīt pateicoties tam. Tā ir galvenā regulējamo kārbu priekšrocība. Bet pircējam noteikti ir jārēķinās ar to, ka tās cena komplektācijas dēļ būs krietni lielāka, jo uzreiz būs jāpiemaksā gan par portālu, gan par apmalēm no abām pusēm.

Vai koka durvju kārbām ir alternatīvas ar līdzvērtīgu kvalitāti?

Koka  durvju kārbas ir iecienītas jau sen, taču mūsdienās ir arī citas alternatīvas. Tirgū ir pieejamas arī MDF durvju kārbas. Tas ir vislētākais risinājums un tai piemīt ļoti labs izskats. To droši var izmantot vieglajām durvīm. Parasti MDF kārbas komplektā ir arī tauriņveida eņģes, lai izvairītos no durvju eņģu frēzēšanas. Savukārt koka kārbu izmanto smagākajām durvīm, bet to noteikti var izmantot jebkuram durvju veidam, kā arī frēzēt eņģes. Parasti ražotāji noteiktiem durvju modeļiem paši piedāvā koka vai MDF kārbas, atkarībā no durvju modeļa. Bet pircējam  ir jārēķinās ar to, ka koka durvju kārba sadārdzina komplektu.

Ja mājoklim ir biezas sienas, vajadzēs iegādāties arī portālus

Ja sienas biezums ir lielāks par izvēlēto durvju kārbas biezumu, bet ir vēlēšanās uzlikt durvju aplodas no abām pusēm, atceries iegādāties arī durvju kārbas paplašinājumus jeb portālus. Durvju kārbas portāls palīdz izlīdzināt starpību starp sienas un durvju kārbas biezumu un padarīt durvis estētiski pievilcīgākas.

Parasti visu nepieciešamo jauno durvju ielikšanai ir iespējams pasūtīt vienuviet, tāpēc dodies uz veikalu un, neskaidrību gadījumā, vērsies pie konsultanta. Mēs iesakām Durvju centru – specializētu durvju salonu-veikalu, kurā ir iespējams ne tikai iegādāties iekšdurvis un ārdurvis, bet arī izmantot meistara pakalpojumus durvju uzstādīšanai.