Elita Patmalniece un Aija Strazdiņa par darbu un attiecībām: jāsabalansē!

Vai tiešām sievietēm jāizdara izvēle starp karjeru un ģimeni, jo izcilas viņas spēj būt tikai vienā jomā? Sanāk tā - ja maksimāli realizē sevi darbā, tad izpaliek pilnvērtīga ģimenes dzīve? Savukārt, ja ir ģimene, tad tā atņem radošos resursus? Māksliniecei Elitai Patmalniecei un režisorei Aijai Strazdiņai ir dažāda pieredze šajā jautājumā.

Elita Patmalniece sevi kā mākslinieci izpauž uz visiem 100%, tāpēc viņa atzīst: “Nu kaut kādā veidā tas tā ir. Tagad taču aizvien mazāk cilvēku precas. Es domāju – katram savs liktenis.

Aija Strazdiņa savukārt nepiekrīt uzskatam, ka viņai sadalījums starp darbu un ģimeni būtu 50:50 un katrai jomai izdotos pieslēgties tikai pa pusei. “Man liekas, ka labais vairo labo. Ja es jūtos labi mājās un attiecībās, man ir milzīgs spēks darīt vairāk. Protams, laiks ir 24 stundas diennaktī, bet tur ir tāda robeža.” tā Aija.

Elita piekrīt, ka vajadzētu sabalansēt abas jomas: “Tad, kad tu paliec vecāks un nav tā otra cilvēka, ir protams kaut kā – nu tā. Bet nu tad es padomāju – varbūt man nav paveicies sastapt to cilvēku, to mīlestību. Nu ir jau tādi kam es patīku, bet nu man nepatīk.

Nu bet tad ko darīt!

Konkrēts piedāvājums, mest acis uz ārzemnieku pusi, Elitai nav pieņemams: “Nē, es negribu nekādu ārzemnieku! Man patīk latvieši. Neesmu tik gudra, lai ar ārzemnieku precētos. Tur jānotiek kaut kādam klikšķim. Latvieši tomēr ir normālāki.”