Ērts veids kā gaišināt kurpes VIDEO

pexels.com

Katrā mājā atrodamas kurpes, kuras žēl mest ārā, bet tās ir pārāk netīras, lai vilktu kājās. Visbiežāk šie apavi ir bijuši gaišā krāsā, bet nu tos rotā brūni dubļu pleķi, dažādu toņu pleķīši no dzērieniem, kas tiem uzlijuši, un ievalkātās putekļainās līnijas vietās, kur kurpe visbiežāk bijusi salocīta. Lai atgrieztu dzīvē apavus, tos nepieciešams iztīrīt. Ja esi no tiem cilvēkiem, kurš veļas mašīnai neuzticas, esam atraduši vienkāršu veidu, kā mājās gaišināt apavus.

Tev būs nepieciešamas šādas sastāvdaļas:

Cepamā soda

Ūdeņraža pārskābe

Trauks jaukšanai

Veca zobu birste

Tīrīšanas process:

  1. Traukā ievieto visas sastāvdaļas – ēdamkarote cepamās sodas, ēdamkarote ūdens, ēdamkarote ūdeņraža pārskābes.
  2. Samaisi visu kopā, lai veidojas pastai līdzīga masa.
  3. Izņem no kurpēm šņores
  4. Samērcē zobu birsti pastā un sāc pastu berzēt apavos. Nepieciešamas divas pastas kārtas. Piesargi, lai kurpes nekļūtu pārāk mitras.
  5. Pāri palikušajā pastā izmērcē šņores. Ja nepieciešams, sajauc vēl vienu pastas porciju šņoru tīrīšanai
  6. Atstāj kurpes un šņores nožūt. Labāk tās iznest ārā vai uzlikt uz palodzes saulē, apmēram 4 stundas.
  7. Pēc 4 stundām izsit masu ārā no kurpēm, sitot kurpes zoli pret otras kurpes zoli. Šņores saberzē un izkrati, lai arī no turienes sakaltusī pasta iznāktu ārā.

Pēc tam, kad pasta veiksmīgi izberzta/izkratīta ārā no apaviem un šņorēm, būsi ieguvis vairākus toņus gaišākus apavus. Tie nebūs ideāli vai tādi, kādi tie bija, kad tos iegādājies, taču būs kļuvuši gaišāki un tīrāki.

Ja nu krāsa nav vienīgais, kas apaviem liek atrasties skapja tumšākajā stūrī, iespējams, nepieciešams tos aizvest uz remontu. Atrodi sev tuvāko vietu šeit !