Fizioterapija pret saslimšanām, sāpēm un lieko svaru

Fizioterapija, vingrošanas bumbas,Pixabay.com

Mēs visi vēlamies veselu, stipru ķermeni un dzīvi bez sāpēm, kas ļautu izbaudīt visu, ko tā sniedz. Diemžēl mūsdienu straujais dzīves temps un vide ap mums rada daudz priekšnoteikumus sāpēm mugurā un sprandā, kaulu un locītavu saslimšanām, nervu sistēmas saslimšanām, svara problēmām, asinsrites traucējiem un kaudzei citu vainu. Lai ar tām visām tiktu galā, talkā jāaicina fizioterapija. Šīs ārstniecības metodes mērķis ir atjaunot, saglabāt un uzlabot cilvēka kustības un stāju, palielināt fizisko izturību, mazināt sāpes un atvieglot hronisku slimību gaitu, tātad tā ir nepieciešama smagu saslimšanu gadījumā, tā arī kā ikdienas profilakses pasākums. Kādas saslimšanas ārstē fizioterapija un kāpēc pat šķietami veselam cilvēkam vajadzētu aiziet vizītē pie fizioterapeita?

Kādas saslimšanas ārstē fizioterapeits?

Fizioterapija ir glābiņš, ja kopā ar ārstu savām sāpēm jau esi noskaidrojis iemeslu un tagad vēlies atveseļoties. Fizioterapija palīdzēs, ja cilvēks cieš no:

  • dažādām kaulu, locītavu un muskuļu saslimšanām, piemēram, mugurkaulāja saslimšanas, locītavu artrozes un reimatoidais poliartrīts;
  • nervu sistēmas saslimšanām un traumām, piemēram, bērnu cerebrālā trieka, smadzeņu asinsrites traucējumu (insulta), multiplā skleroze, parkinsonisms, polineiropātijas, muguras un galvas smadzeņu traumatisku bojājumu sekas vai līdzsvara problēmām;
  • elpošanas sistēmas saslimšanām, piemēram, hroniskais bronhīts, bronhiālā astma, u.c.
  • sirds un asinsvadu saslimšanām, piemēram, pēc sirds operācijām vai atveseļošanās procesā pēc miokarda infarkta;
  • traumām atveseļošanās procesā, piemēram, pēc lūzumiem, mežģījumiem, saišu plīsumiem, sastiepumiem, utt.

Kāpēc fizioterapija nepieciešama arī profilaktiskos nolūkos?

Profilakses nolūkos pie fizioterapeita vari doties, ja esi starp tiem, kas savu ikdienu pavada mazkustīgi, patstāvīgi pie datora, kā arī darba dēļ bieži jūti pārslodzi un stresu.

Fizioterapija ir ieteicama bērniem, topošajām māmiņām un gados vecākiem cilvēkiem veselības veicināšanai, piemēram, stājas koriģēšanai un kā profilaktisks vingrošanas pasākums.

Tāpat tā ir ieteicama aptaukošanās vai pie samazināta vai palielināta svara un, atšķirībā no treniņiem mājās, tas ir pilnīgi droši, jo blakus ir speciālists, kurš ņem vērā katra cilvēka individuālās īpatnības, izstrādā piemērotu treniņu programmu un seko līdzi, lai vingrinājumi tiktu izpildīti pareizi, ķermeni netraumējot.

Ja ikdienā sāc izjust sāpes vai vēlies izvairīties no tām nākotnē, vari pieteikties uz konsultāciju. Izmantojot dažādas metodes – pacienta pašsajūtas izklāsts, reakcija uz slodzi, stājas un gaitas analīze, muskuļu un saišu izvērtējums, kustību un muskuļu funkciju izvērtējums, koordinācijas un līdzsvara pārbaude – fizioterapeits ieteiks Tev piemērotos vingrinājumus, lai dzīvi vari baudīt ar pilnu krūti un bez raizēm.