Gādā par mājokļa drošību – pārbaudi gāzes katlu!

Photo by Soroush Karimi on Unsplash

Ne vienai vien mājsaimniecībai silto ūdeni un patīkamu temperatūru mājās nodrošina tieši gāzes katls, nevis centrālā apkure, tāpēc ļoti svarīgi zināt, kā nepakļaut mājokli briesmām. Par to kā rīkoties, lai neapdraudētu mājokli, stāsta SIA ”Amadeus Dizains” speciālisti.

Lai pārbaudītu gāzes katla tehnisko stāvokli, nav ieteicams gaidīt brīdi, kad kaut kas nogājis greizi. Tieši pretēji, pat ja šķiet, ka tas strādā ideāli, vismaz reizi gadā izsauc meistaru, lai pārliecinātos, ka gāzes katlam viss kārtībā. Tas būs daudz lētāk – samaksāt par katla apsaimniekošanu vienu reizi gadā, nekā labot samilzušu problēmu, vai ļaunākajā gadījumā, ierīkot jaunu apkures katlu.

Labākais laiks, lai pārbaudītu gāzes katla stāvokli

Vasara ir labākais laiks, kad pārbaudīt gāzes katla stāvokli. Kāpēc? Nebūs garu rindu pie speciālistiem! Turklāt, ja apkures katlam tiks konstatēta kāda problēma, tā labošanas ietekmi nejutīsi tik daudz, cik ziemas laikā – 20 grādu temperatūrā.

Kas liecina, ka apkures katls ir saplīsis?

Par to, ka apkures katls nestrādā tā, kā tam nāktos, liecina ikmēneša rēķina paaugstināšanās, nepietiekami silts ūdens un vēsi radiatori. Ja redzi izmaiņas rēķinā, tas nozīmē, ka gāzes katls vairs nedarbojas tik labi, cik agrāk, tagad, lai tas pildītu savu funkciju, tas patērē lielāku enerģiju, kas savukārt sadārdzina elektrības izmaksas.

Arī remdens ūdens vai radiatori ir rādītājs, ka kaut kas nav kārtībā un laiks meklēt palīdzību, vai nomainīt apkures katlu.

Kas jāņem vērā, ievācoties jaunā mājvietā, kurā ir gāzes apkures katls?

Ja esi nupat pārvācies, neatkarīgi no gadalaika, gāzes katla vizuālā izskata un siltuma līmeņa iekštelpās, izsauc speciālistu, kas pārbaudīs gāzes katla veiktspēju un tehnisko stāvokli. Pārdodot māju, vecie īpašnieki var stāstīt, ka viss ir kārtībā, taču rūpējoties par savu un mājinieku drošību, nepieciešams pārliecināties, ka katls pēkšņi nepārstās strādāt vai neuzsprāgs nepareizu savienojumu vai noslodzes dēļ.

Vēlos gāzes apkures katlu arī savā dzīvesvietā, kā rīkoties?

Ja vēlies ierīkot gāzes apkures katlu arī savā dzīvesvietā, sazinies ar SIA ”Amadeus Dizains” speciālistiem, lai saprastu, kurš katls būs piemērotākais tavām vajadzībām! Darbinieki piegādās un ierīkos katlu tavā mājvietā, un nodrošinās apkopi, ja tas būs nepieciešams. Zvani - 29256896 vai raksti uz info@apkure.eu .