Ideja brīvdienām: pastaiga pa unikālo Cesvaini un iespaidīgā Cesvaines pils

Vidzemes centrālajā daļā atrodas maza, bet neizsakāmi skaita pilsētiņa Cesvaine, kuras lielākais dārgums ir iespaidīgā Cesvaines pils. Tā celta no 1893. līdz 1896. gadam un kopš 1919. gada pilī atradās skola, līdz tās jumtu 2002.gadā nopostīja uguns. Lēnām pils tiek atjaunota un paredzams, ka tajā tikt iekšā varēs 2021.gada rudenim, kad tiks pabeigti visi remontdarbi, bet pašlaik Cesvaine ir lieliska vieta pastaigām.

Dodies apskatīt Cesvaines pili no ārpuses

Cesvaines pils ir īsta akmens skulptūra, eklektisma mākslas šedevrs, kurā apvienojas arhitektūra, tēlniecība, metālmāksla un glezniecība. To uzskata par Ādolfa fon Vulfa vienu no spožākajiem 19. gs. otrās puses arhitektūras sasniegumiem un pils kopš 1997.gada iekļauta Eiropas kultūras mantojuma sarakstā. Lielie akmens mūri, iespaidīgais augstums, smailās jumta kores un ap pili izveidotā ainava patiesi ir unikāls skats Latvijā. Pilij var apiet riņķī, novērtējot tās skaistumu visā krāšņumā, bet turpat blakus atrodas arī citas pastaigām īpaši piemērotas vietas.

Dodies pastaigā pa unikālo Cesvaini

Pēc Cesvaines pils apskates dodies lejā pa kāpnēm uz Cesvaines parku, caur kuru tek Sulas upīte. Izbaudi Cesvaines mieru, klausoties tās mutuļošanā un izbaudi gadalaika krāsas, kas šajā vietā ir īpaši spilgtas. Pēc tam dodies uz Cesvaines evaņģēliski luterisko baznīcu, kas celta 1879. gadā pēc Berči projekta un celta gotiskajā stilā. Šeit vari ieiet arī iekšā un aplūkot J. Bīnes altārgleznu “Kristus pie krusta”. Pēc tam dodies atpakaļ uz Cesvaines pils pusi un apskati ēkas, kas atrodas tai pretī ar unikālo arhitektūru, izstaigā mazās Cesvaines ieliņas un apskati, kur pirms daudziem gadiem dzīvojuši Cesvaines pils kalpotāji, kur atradies zirgu stallis, alus darītava un citas vietas.

Apskati arī citas vietas pavisam netālu:

Meklē idejas atpūtai Vidzemē un esi gatavs ieteikt, ko apskatīt, kur paēst un nakšņot - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!