Idejas, kā stilīgi izmantot stiklu mājokļa interjera dizainā

Stikls ir teju maģisks materiāls, kam ir plašas pielietojuma iespējas. Turklāt tā pielietojums mūsdienās ir daudz plašāks, nekā pirmajā brīdī varētu šķist, jo stikla materiāla vizuālās un tehniskās īpašības ir ļoti daudzveidīgas. Līdzīgi kā jebkurš cits dizains, labs stikla dizains, ja to izstrādā profesionāļi, ir ne vien dekoratīvs, bet arī funkcionāls un lietojams.

Laminēts, matēts vai tonēts stikls – dažādie stikla veidi mūsdienās tiešām spēj pildīt jebkuras dizaina vajadzības.

Stikls interjerā – tas vispār ir droši?

Jau iepriekš rakstījām, ka mūsdienās interjerā izmantojamais stikls ir drošs, ja tiek atbilstoši ražots un sagatavots – interjera elementiem parasti tiek izmantots rūdītais stikls, kas mazāk un plīst, un arī plīstot nerada traumas. Nemaz nerunājot par ugunsdrošu stiklu – šie materiāli ir pierādījuši savu neaizvietojamību konkrētās funkcijas veikšanā.

Tad kādas ir stikla dizaina iespējas interjerā?

Stiklinieku darbnīcas piedāvā projektēšanai, ražošanai un uzstādīšanai šādas stikla konstrukcijas:

 • stikla starpsienas: fiksētas, bīdāmās, saliekamās, ar durvīm vai bez tām;
 • stikla durvis: veramās un bīdāmās durvis, vienviru un divviru durvis;
 • stikla margas un norobežojumus izmantošanai balkonos, kāpnēs, liftos un citur;
 • stikla grīdas un kāpnes – grīdas un kāpnes tiek ražotas no daudzslāņu stikla, un tās var arī izgaismot;
 • stikla nojumes – tās pagarinās tavas mājas vai veikala lieveni un pasargās no dažādiem nokrišņiem;
 • stikla duškabīnes, kas noteikti ir daudz skaistākas par plastikāta duškabīnēm, ilgāk kalpo un ir vieglāk kopjamas;
 • stikla fasādes gan no rūdīta vai laminēta stikla, gan stikla pakešu fasādes;
 • spoguļu konstrukcijas – dažāda izmēra spoguļi, kā arī citas pie sienas pielīmētas vai piestiprinātas spoguļu konstrukcijas.

Stikla priekšrocības, salīdzinot ar citiem materiāliem

Pirmkārt, stikls rada īstu maģiju gaismas ziņā – tas var absorbēt, atstarot vai laist sev cauri gaismu pēc mājokļa un telpas nepieciešamības. Turklāt stikls, ja tas nav krāsots, nekādā veidā neizmaina gaismas krāsu. Vai izmaina – ja tāds ir bijis dizainera nolūks.

Otrkārt, stikls vizuāli paplašina pat šaurākās telpas.

Treškārt, stikls ir viegli kopjams, atšķirībā no daudziem stereotipiem. Nosmērēta siena pēc kāda laika, visticamāk, būs jāpārkrāso, bet uz stikla redzamie putekļi un traipi ir ātri un vienkārši notīrāmi.

Ceturtkārt, stikls ir daudzējādā ziņā ekoloģisks. Tas nerūsē un nerada kaitējumu videi, tas ir dabisks un vairākkārt pārstrādājums izejmateriāls, un tā kā tas ir gaismas caurlaidīgs, tas palīdz arī ietaupīt enerģiju, kas tiek lietota telpu apgaismošanai.

Piektkārt, stikla dekoratīvās iespējas ir daudz plašākas par parasto caurspīdīgo stiklu vien. Lai gan, protams, arī tas ir vienkāršs, atturīgs un skaists materiāls. Tomēr, ja gribas kaut ko īpašu, unikālu un citur neredzētu savas mājas vai ofisa interjeram, ir pieejami dažādi  dekoratīvā stikla veidi: 

 • reljefs dekoratīvais stikls visādās krāsās, ar ķīmisko matējumu vai bez tā;
 • matētais stikls, kas tiek matēts ar skābi vai smilšu strūklu;
 • krāsoti interjera stikli vai krāsoti rūdīti interjera un eksterjera stikli ar vienlaidus krāsojumu vai sietspiedes tehnikā veidotu zīmējumu;
 • ar plēvi aplīmēts stikls, kurā iespējams īstenot vissarežģītākos rakstus un zīmējumus;
 • laminēts stikls, kurā savienojot divus vai vairākus stiklus, tiek izmantotas dažādu toņu plēves vai sveķi. Vai arī starp stikliem tiek ievietoti dažādi dekora elementi.