Iedvesmojošā sešu bērnu māmiņa Aurēlija Anužīte – Lauciņa: “Neredzu neko labāku dzīvē kā liela ģimene”

Šodien neskaitāmi ziedu klēpji, silti vārdi un sirsnīgi sveicieni tiek veltīti visām Latvijas māmiņām. Turklāt īpaši sirds silti šie svētki ir daudzbērnu ģimenēs, kur māmiņas saņem dubultu, trīskāršu un pat seškārtīgu apskāviena devu. Kā šī diena tiek atzīmēta aktrises un sešu bērnu māmiņas Aurēlijas Anužītes – Lauciņas ģimenē? Iedvesmojošā sarunā ar “STV Pirmā!” raidījuma “Māmiņu Klubs”” vadītāju viņa atklāj, kāda šobrīd ir ikdiena tik kuplajā ģimenē un ko viņai nozīmē būt par mammu sešām atvasēm.

“To ir jāgrib abiem,” apsvērumus, kas mudinājuši lemt par labu daudzbērnu ģimenei, atklāj Aurēlija. “Mēs ar Andri abi gribējām bērnus un par katru bērniņu bijām sajūsmā. Es to tiešām baudu. Es neredzu neko labāku dzīvē kā liela ģimene. Iedomājieties, kāds man ir apbalvojums – cik daudz mani šajā dienā samīļos, nesīs zīmējumus! Tas būs tik daudz! Cik es daudz ieguldu, tik daudz arī saņemu,” ne bez lepnuma saka aktrise.

Tieši ģimene ir Aurēlijas drošā osta, kur, neskatoties uz nemitīgo kņadu, kas valda tik kuplā bērnu bariņā, gūt enerģiju un iedvesmoties. Jautāta pēc spēka vārdiem tām mammām, kuras vēl nav iemācījušās nemitīgo ikdienas skrējienu un sadzīviskās rūpes par bērniem saredzēt kā kaut ko skaistu, Aurēlija Anužīte – Lauciņa sniedz viedu padomu. Viņa aicina iemācīties atpazīt bērnu niķus un nepievērst uzmanību sīkajām kaprīzēm: “Es viņus laižu kā mūziku, vairs nedzirdu. Jo es visas balsis jau atpazīstu – aha, viltus raudiens, lielais raudiens, nu gan ir slikti – skrienam! Vai arī biedējošais klusums. Koncentrējieties uz lielām lietām, mazās palaižot. Un tad, ja ir spēks – pievērsies arī mazajām.” Pieredzē dalās Aurēlija.