Ielaid mājās ziemu – interjera dizaina idejas

Lai cik neticami tas neliktos, Ziemassvētki jau pēc 3 nedēļām! Kaut gan vairākumā aiz loga no ziemas ne miņas, un šķiet, ka tā ir aizmaldījusies, Tu pati vari ielaist ziemu savās mājās un radīt svētku sajūtu, papildinot interjeru lielākiem un mazākiem nieciņiem un ne tikai, kas liktu prātam un sirdij sajust, ka patiešām ir pienākusi ziema un drīz būs klāt paši Ziemassvētki!

Kā padarīt mājas interjeru ziemīgāku?

Nemaz daudz nav jāiegulda, lai ienestu mājas interjerā ziemīgo sajūtu. To var panākt, izvietojot dažādus lielākus un mazākus dekorus, kā arī piemērojot atbilstoša dizaina priekšmetus.

Visā mājā var izrotāt durvis un sienu stūrus, kas izskatīsies ne tikai ļoti interesanti, bet arī piešķirs svētku sajūtu. Arī trepju margas uzreiz padarīs svinīgāku skatu mājā, ja tās notīs ar lampiņām vai virteni. Telpu rotāšanai lieliski noder gan lampiņu virtenes, gan dažādi dabīgie dekori - žagariņi, čiekuriņi, egles zari, pīlādži u.c.; arī eglīšu rotājumi un pat aplikācijas zīmējumi.

Pie sienām visās telpās lieliski iederas kanvas un foto rāmīši ar fotogrāfijām, kurās saskatāma ziemas tematika. Spoguļu malas var izdekorēt ar virtenēm, kas ne tikai dos dekoratīvu skatu, bet arī padarīs gaišākas telpas.

Virtuvē ziemīgo sajūtu var ienest ar virtuves dvielīšiem, kas izgreznoti ar Ziemassvētku ornamentiem vai attiecīgos toņos – sarkanos, zaļos un baltos, vismaz ar atbilstošas krāsas svecēm.

Viesistabā ne tikai ziemu mājās ienes, bet piešķir arī mājīguma sajūtu silti pledi un paklāji. Pietam, ja ir mājā arī kamīns, noteikti pie tā ieritināties siltā pledā ar karstu kakao krūzi rokās uzreiz rada jauko noskaņu. Ja kamīna nav, vari pagatavot to savām rokām! Šāds kamīna dekors var kalpot arī par vietu, kur pakārt savu Ziemassvētku zeķi vai izvietot dāvanas svētkos.

Guļamistabā arī var rosināt Ziemassvētku tuvošanās sajūtu, ietērpjot gultu Ziemassvētku toņos. Pieskaņojot gan segas, gan spilvenus, uzreiz tiek atsvaidzināts ne tikai skats, bet arī noskaņa.

Bērnistabā var ļaut bērniem izpausties ar dažādiem dekorējumiem, sienas un logu uzlīmēm, kas ir ziemas tematikā. Bērns noteikti priecāsies izgatavot un izkārt virtenes, ar kurām var arī pašu eglīti rotāt.

Un, protams, adventes vainagi, svētku mūzika un eglīte ir tie, kas ienes mājās ziemu, pat, ja aiz loga ir zaļa zāle. Svaigi ceptu pīrāgu un piparkūku smarža kopā ar virteņu gaismiņām un sprakšķošas malkas skaņu kamīnā rada neaizmirstami burvīgu noskaņu, ko noteikti ir jābauda pirms pienāk burvīgie Ziemassvētki!