Jauns šovs īstiem piedzīvojumu meklētājiem “Bērs Grills: salas izaicinājums”

Vai esi kādreiz domājis, kā būtu nokļūt uz neapdzīvotas salas? Vai spētu izdzīvot? Vai bez jebkādiem “gadžetiem” varētu uzbūvēt patvērumu un paša spēkiem sarūpēt maltīti? Īstu izaicinājumu pie komforta pieradušajiem metis leģendārais piedzīvojumu meklētājs un britu izdzīvošanas profiņš Bērs Grills jaunajā realitātes šovā “Bērs Grills: salas izaicinājums,” (The Island with Bear Grylls) kas pie kanāla 360TV skatītājiem nonāks no 1. augusta, sestdienās plkst. 19:30. Viņš ļāvies vēl nebijušai, adrenalīna pilnai dēkai un uz neapdzīvotas salas sapulcinājis 16 drosminiekus – 8 puišus un 8 meitenes, kuri, bruņojušies vien ar to, kas mugurā un nelielu daudzumu ūdens, apņēmušies izdzīvot absolūti ekstrēmos apstākļos. Vai pie komforta pieradušie pilsētnieki tiks galā ar šo izaicinājumu? Lai arī sala atgādina gluži vai paradīzi, tās džungļu biezokņi slēpj īstas briesmas – vai viņi spēs atrast patvērumu tur mēneša garumā? Taču, iespējams, īstā cīņa sāksies brīdī, kad puiši un meiteņu komandas satiksies un dabas mežonīgo spēku aizēnos flirts, intrigas un varas spēlītes!

Pirms ļauties ekstrēmajam piedzīvojumam, šova dalībnieki piedalīsies divu dienu apmācībās, kur pieredzējušā piedzīvojumu meklētāja Bēra Grilla vadībā triecientempā apgūs nepieciešamās pamata iemaņas izdzīvošanai neierastā vidē. Taču pēc īsā izdzīvošanas kursa – prasmes viņiem būs jāpielieto praksē – jāspēj neapmaldoties izlauzties cauri nepieradinātajiem džungļiem un gūt virsroka pār dabu, jāatrod ūdens un jāpadara tas lietojams uzturā, jāiemācās medīt dzīvniekus un brīvā dabā pagatavot maltīti, jāuzbūvē mājvieta un jāpielāgojas dzīvei visekstrēmākajos laika apstākļos – gan tropiskās vētrās, gan saules svelmē.

Drosmīgo salinieku veikumu vērtēs un komentēs pats Bērs Grills. Viņš ir dienējis Lielbritānijas Īpašajos gaisa spēkos un apguvis prasmi izdzīvot visbīstamākajās zemeslodes vietās, kuras apmeklēt uzdrošinās vien retais. Bērnību viņš pavadīja Vaitas salā netālu no Dienvidanglijas krasta un kopā ar tēvu jau agri mācījies burāt un kāpt kalnos. Drīz vien Bērs pats skolā sāka vadīt pārdrošas nakts kalnos kāpšanas ekspedīcijas. Kāri pēc dēkām nav apturējuši pat nelaimes gadījumi un traumas. Tā, piemēram, 1996. gadā lecot ar izpletni, viņš cieta negadījumā un trijās vietās salauza muguru. Tomēr neraugoties uz bēdīgajām ārstu prognozēm, spēja atkal nostāties uz kājām un mesties arvien jaunos izaicinājums. Vēl vairāk – viņš piepildīja savu bērnības sapni un kļuva par vienu no jaunākajiem alpīnistiem, kurš sasniedzis Everesta smaili.

Dēkainis, kura padomiem seko miljoniem cilvēku visā pasaulē, ir pārliecināts – ikviens, kuram piemīt dzelžaina apņēmība palikt dzīvam, spēj izkļūt pat no visbīstamākajām situācijām – nogalināt indīgas čūskas, šķērsot upi, kura mudž no krokodiliem un atrast ūdeni pat tuksnesī. Bērs Grills tiek dēvēts par visneprātīgāko cilvēku pasaulē - ar drosmīgu TV piedzīvojumu šovu un izaicinošu ekspedīciju palīdzību, kas balansē uz dzīvības un nāves robežas, viņš mudina ikvienam pārvērtēt to, ko tad īsti nozīmē “piedzīvojums”. Jo nav šaubu – Bērs tam piešķīris krietni izaicinošāku nozīmi.

LŪK, DAŽI INTERESANTI FAKTI PAR POPULĀRO IZDZĪVOTĀJU:

  • Bērs patiesībā nav viņa īstais vārds, bet gan iesauka, kuru bērnībā viņam mīļi piedēvējusi māsa Lara. Vecāki Bēru nosaukuši par Edvardu Maiklu Grillu.
  • Pasaules popularitāti Bērs izpelnījās ar ekstrēmo TV šovu “Cilvēks pret dabu”, kurš īsā laikā kļuva par populārāko šovu Amerikā. Skatītājus burtiski apbūra Grilla izmantotās izdzīvošanas tehnikas un mežonīgās vietas, kurās viņš nokļuva.
  • Bēra piedzīvojumu kāre ir patiesi pārsteidzoša – piemēram, 2007. gadā viņš nolēma ar paraplānu sasniegt augstumu, kādā neviens cilvēks līdz šim nebija lidojis. Viņam, protams, tas izdevās un pēc īpašiem treniņiem, viņš lidoja vairāk nekā 150 metrus virs Everesta. Tāpat viņš ir mazā laiviņā šķērsojis polāro loku, izbaudījis garāko brīvo kritienu, izdzīvojis Arktikā un ļāvies citiem galvu reibinošiem piedzīvojumiem.
  • Izrādās, ir arī drosminieces, kuras ir gatavs attiecībām ar tik neprātīgu vīrieti un spēj naktīs gulēt, zinot, ka bērnu tēvs lidinās kaut virs Everesta vai ēd čūskas džungļu biezoknī. 2000. gadā Bērs laimīgi apprecējās un kopā ar sievu audzina trīs bērnus.
  •  Lai dalītos savās zināšanās, kā nonākot aci pret aci ar nepieradināto dabu un  izdzīvot ekstrēmos apstākļos, Bērs ir izveidojis pat īpašu “Izdzīvošanas Akadēmiju”, kurā piedāvā apmācības kursus citiem entuziastiem. Tāpat viņš ir arī vairāku grāmatu autors – gan autobiogrāfisku darbu, kas māca izdzīvot eksotiskās vietās, gan bērniem domātu stāstu, kuri aicina būt drosmīgiem un sniedz padomus, kā izkļūt no neierastām situācijām

Jaunais kanāla 360TV realitātes šovs patiks gan tiem, kuri paši mīl izjust adrenalīnu un mesties galvu reibinošas ekspedīcijās, gan tiem kuri kāri pēc piedzīvojumiem veldzē drošākā veidā – savā dīvānā, vērojot, kā cīņā par izdzīvošanu metas citi. Nepalaid garām - piedzīvojumu šovs dēkaiņiem “Bērs Grills: salas izaicinājums” no 1. augusta sestdienās, plkst. 19:30 kanālā 360TV.